چگونه یک حوله مناسب انتخاب کنیم؟

زمان مطالعه: 3 دقیقه

حوله یکی از کالاهای اساسی است که ما روزانه از آن استفاده می کنیم. این روزها حوله ها دارای انواع مختلفی هستند که با توجه به کاربرد آن ها باید جنس مناسب را تهیه کرد. سال ها پیش حوله ها تنها از یک جنس تهیه می شدند، اما امروزه حوله ها دارای تنوع بسیار بالایی هستند که همین مورد می تواند شما را در زمان خرید دچار سردرگمی کند. در ادامه به بررسی انواع حوله خواهیم پرداخت. با ویرامگ همراه باشید به شما خواهیم گفت که چگونه یک حوله مناسب انتخاب کنیم؟

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

در زمان خرید حوله به چند نکته مهم باید توجه داشت که این نکات شامل موارد زیر است:

وزن حوله

معمولا حوله‌ ها با توجه به کاربردشان وزن متفاوتی دارند. حوله هایی که وزن بالایی دارند، دارای پرزهای بلند تری هم هستند که می توانند قابلیت جذب بالایی هم داشته باشند. این نکته را بدانید که وزن حوله‌ با واحد GSM (گرم بر مترمربع) اندازه گیری می شود. به طور معمول حوله‌ هایی که دارای GSM کمی هستند، از جنس نازک و بسیار سبکی برخوردار اند. به عنوان مثال حوله‌ هایی که GSM آن ها چیزی در حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ است، برای آشپزخانه و باشگاه انتخاب مناسبی هستند و حوله ‌هایی که GSM آن ها از ۳۰۰ تا ۴۰۰ بالاتر است برای حمام، استخر،‌ و هتل ها مناسب ‌هستند.

چگونه یک حوله مناسب انتخاب کنیم؟

حوله پنبه‌ای

توجه داشته باشید که هرچه حوله پنبه ای تر باشد، قدرت جذب آن نیز بیشتر است. مهمولا الیاف پنبه این قابلیت را دارند که تا ۲۵ برابر وزن خود‌شان را به جذب مایعات اختصاص دهند. حوله های که برای مصارف روزانه مورد استفاده قرار می گیرند، داری حجم پنبه استاندارد هستند. به طور کلی حوله ‌هایی که ۱۰۰ درصد پنبه ای هستند جنس بسیار نرم و لطیفی دارند و به لحاط قیمت مقرون به صرفه هستند.

حوله پنبه ‌ای ارگانیک

افرادی که دارای پوسات حساسی هستند و از طرفی تمایل به استفاده از موارد طبیعی دارند می توانند از حوله پنبه ‌ای ارگانیک استفاده کنند. این نوع از حوله که داری مواد تکشیل دهنده ارگانیک است در سراسر دنیا طرفداران بسیار زیادی دارد. حوله پنبه ‌ای ارگانیک حوله‌ ای است که با محیط زیست سازگاری بسیار زیادی دارد و هیچگونه مواد شیمیایی در تولید آن استفاده نشده، معمولا در کشت این نوع پنبه ‌ها هیچ ماده و سم آفت‌کشی استفاده نشده است. هدف از تولید پنبه های طبیعی و ارگانیک تولید حوله و لباس برای کودکان است.

حوله ابریشم و ساتن

حوله های ابریشم و ساتن بسیار شیک، زیبا و پرطرفدار هستند. مواد اولیه بافت این نوع از حوله پشم و ابریشم است. حوله ابریشم و ساتن معمولا به صورت لباس عرضه می شوند و دارای جنس بسیار نرم سبکی هستند. این مدل از تن پوش برای فصول گرم بسیار مناسب است و می تواند حس خنکی را به بدن منتقل کند. البته حوله ابریشم و ساتن کمی نسبت به سایر حوله ها قیمت بالاتری دارد.

چگونه یک حوله مناسب انتخاب کنیم؟

حوله بامبو

بامبو یکی از ماده‌ های طبیعی است که با محیط زیست سازگار است. بامبو یک گیاه با خواص ضد باکتریایی و ضدحساسیت است. حوله ‌های بامبو دارای جنس نازک و بسیار سبک هستند و برای افرادی که دارای حساسیت پوستی هستند مناسب است. حوله ‌های بامبو نیز مانند حوله ابریشم و ساتن از قیمت نسبتا بالایی برخوردار هستند. اما با این حال حوله بامبو می تواند یک هدیه ارزشمند باشد.

چگونه از حوله های خود مراقبت کنیم؟

به طور کلی حوله ‌ها به دلیل جذب رطوبت، گرما، اکسیژن در بین الیاف خود محلی مناسب برای رشد انواع قارچ و باکتری است. یک متخصص در زمینه‌ی بیولوژی و پاتولوژی در دانشگاه پزشکی نیویورک اعلام کرد است که حداکثر پس از سه بار استفاده از حوله، باید آن را بشویید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *