باورهای غلط در مورد سرکه سیب

زمان مطالعه: 3 دقیقه

ماده غذایی که می تواند نقش یک لکه بر قوی را داشته باشد و باعث شادابی پوست و مو شود؛ هم چنین بتواند خطر برخی از بیماری ها را دور کند و اثاثیه خانه را برق بیندازند همیشه یک ماده صنعتی نیست، سرکه سیب می تواند تمام این کارها را انجام دهد . البته در برخی از خواص آن بزرگ نمایی شده است و باورهای غلط در مورد سرکه سیب به وجود آمده است.با ویرامگ همراه ما باشید تا با باورهای غلط در مورد سرکه سیب آشنا شوید و چگونه سرکه سیب را مصرف کنید.

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

بیشتر بخوانید:  تخمه آفتابگردان خواص و مضرات آن

طعم وحشتناک

هیچ کسی دوست ندارد نوشیدنی را بنوشد که طعم وحشتناکی دارد هرچند که مزایای زیادی برای سلامتی داشته باشد. اما روش های زیادی برای پنهان کردن مزه و طعم سرکه سیب وجود دارد.

یکی از این روش ها این است که آن را با عسل مخلوط کرده از آن سس سالاد تهیه کنیم.

باورهای غلط در مورد سرکه سیب

فایده زیادی برای سلامتی ندارد

سرکه سیب در کاهش علائم بیماری گوارشی در انسان موثر است. همچنین می تواند آکنه را برطرف کند و دارای خاصیت های ضد باکتری و ضد قارچ است.

باورهای غلط در مورد سرکه سیب

برای پوست مناسب نیست

ممکن است این طور فکر کنید که به دلیل خواص اسیدی که سرکه سیب دارد ممکن است برای پوست مضر باشد؛ اما سرکه سیب را می توان با آب ترکیب کرد و به عنوان یک پاک کننده آرایش استفاده کرد. هم چنین سرکه سیب می تواند اثرات به جا مانده از آکنه و خود آکنه را از بین ببرد.

برابری خاصیت سیب و سرکه سیب

سرکه سیب تمام مواد مغذی موجود در سیب را دارا نیست. بیشتر سرکه سیب را از سیب های تخمیر شده می گیرند که پس از فرایند تسویه مواد مغذی هم چون ویتامین c در سرکه سیب ظاهر نمی شود. پس این باور اشتباهی است که سرکه سیب خاصیت های سیب را دارد.

سرکه سیب ها با یکدیگر هیچ تفاوتی ندارند

در حالی که بیشتر افراد فکر می‌کنند تمام سرکه های سیب یک جور هستند، اما اینطور نیست و به دو دسته تصفیه شده و تصفیه نشده تقسیم می شوند.

سرکه هایی که صاف و شفاف هستند احتمال این را دارند که تصفیه شده باشند. عناصری که برای سلامتی ارزشمند است در این سرکه ها موجود نیست.

بهترین نوع سرکه سیب ظاهر قهوه ای و تیره دارد که یک ماده طبیعی و ارگانیک هست.

درمان دیابت با سرکه سیب

درمان دیابت

با اینکه سرکه سیب می تواند گلوکز را تثبیت کند، اما هنوز شواهد علمی وجود ندارد که نشان دهد این ماده می تواند جایگزین داروهای ضروری دیابت و انسولین شود.

در برخی از افراد که مقاومت به انسولین دارند سرکه سیب می تواند فواید برای آن ها داشته باشد؛ لذا برای درمان دیابت با استفاده از سرکه سیب حتماً با پزشک خود مشورت کنید.

هیچ آسیبی به بدن نمی زند

با این که سرکه سیب فوایدی دارد، اما مصرف زیاد آن می‌تواند پتاسیم بدن را کاهش دهد و مینای دندان را از بین ببرد و درنهایت باعث پوکی استخوان شود. هم چنین مصرف زیاد سرکه سیب باعث کاهش کالری می شود که نتیجه آن ایجاد احساس خستگی می باشد.

سرکه سیب فقط برای خوردن است

بر خلاف باور معمول سرکه سیب استفاده غیر خوراکی نیز دارد. سرکه سیب از بهترین پاک کننده های طبیعی است و به دلیل خواص ضد میکروبی که دارد می‌تواند به عنوان یک پاک کننده چند منظوره طبیعی استفاده شود. همچنین برای کشتن علف های هرز و یا خنثی کردن بو ها موثر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *