درمان سرطان با شیر مادر

زمان مطالعه: 3 دقیقه

کودکی که متولد می شود نیازمند تغذیه با بهترین شیر است از این رو تغذیه کودک با شیر مادر یکی از متداول ترین توصیه ها به مادرانی است که صاحب فرزند می شوند، زیرا مناسب ترین و مفید ترین تغذیه برای رشد و سلامتی کودک شیر مادر است و از آن جایی که شیر مادر منبع اصلی تامین مواد مغذی برای نوزادان است به شدت توصیه شده است.

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

با ویرامگ همراه باشید؛ در این مقاله قصد داریم در مورد معجزه شیر مادر و اثرات مثبت آن بر روی کودکان صحبت کنیم.

 

بیشتر بخوانید:  برای زیبا شدن جنین چی بخوریم ؟

 

آیا می توان با شیر مادر به مبارزه سرطان برویم؟

به گفته بسیاری از متخصصان کودکانی که از شیر مادر تغذیه می کنند در مقایسه با کودکانی که از شیر خشک تغذیه می کنند در برابر بسیاری از بیماری ها مقاوم تر هستند. از شاخص ترین علل استفاده از شیر مادر می توان  تکامل قسمت های مختلف مغز و میزان بهره هوشی بالای کودکان اشاره داشت. از همین رو طبق یافته های پژوهشگران کودکانی که از شیر مادر تغذیه می شوند حدود ۲ درجه بهره هوشی بالاتری از سایر کودکانی که از شیر مادر تغذیه نمی کنند دارند.

پس دانستیم که شیر مادر علاوه بر بالا بدن سطح هوش کودکان می تواند باعث قوی تر شدن بدن کودک در مقابله با انواع بیماری ها و باعث قوی تر شدن سیستم ایمنی کودک شود. به طور کلی تغذیه با شیر مادر، احتمال ابتلا به انواع بیماری ها و طبق یافته های جدید بیماری سرطان را تا حدود زیادی کاهش می دهد.

 

بیشتر بخوانید:  حساسیت های غذایی در کودکان

از شایع ترین بیماری کودکان می توان به سرطان خون اشاره داشت که طبق گزارش های رسیده بیشتر کودکانی که با شیر مادر تغذیه  شده اند، کمتر از سایرین به سرطان خون مبتلا می شوند. از این رو افرادی که از شیر مادر تغذیه می شوند، احتمال ابتلای کمتری را دارند.

در جدیدترین یافته دانشمندان مشخص شده است که ماده ای در شیر مادر وجود دارد که می تواند سلول‌های سرطانی را بدون آسیب زدن به سلول‌های سالم از بین ببرد.

 

درمان سرطان با شیر مادر

بر همین اساس محققان به طور تصادفی در جریان آزمایشات شیر مادر متوجه شدند که شیر مادر توانایی از بین بردن سلول‌های سرطانی را دارد و در درمان سرطان مثانه، روده بزرگ و سرطان گردن رحم بسیار موثر عمل می‌کند زیرا شیر مادر می ‌تواند به راحتی با میکروب ‌ها مبارزه کند.

از همین رو بیشتر دانشمندان بویژه محققان چک با مشاهده این ویژگی، به فکر به‌ کارگیری آن برای از بین بردن سلول‌های سرطانی افتادند و در کمال تعجب متوجه شدند، که شیر مادر می ‌تواند سلول ‌های سرطانی را از بین ببرد.
از این رو و با توجه به این نتیجه می توان امید داشت که تغذیه نوزاد از شیر مادر می‌تواند درمانی برای سرطان باشد.

 

بیشتر بخوانید:  تربیت جنسی کودک و نوجوان

 

زیرا همان طور که گفتیم و طبق یافته‌ها “Hamlet” موجود در شیر مادر می ‌تواند سلو‌ل های بد را بدون اینکه آسیبی به سلول‌ های خوب برساند، از بین ببرد. می توان به این نتیجه رسید که ماده موجود در شیر مادر هنگامی ‌که با‌ آنتی ‌بیوتیک‌ ها کار می ‌کند موفق به کشتن سلول ‌های سرطانی می ‌شود.

با  توجه به این یافته ها و نتایجی که از آزمایشات به دست آمده است محققان مؤسسه زیست شناسی شیمیایی بر این باورند که داروی آن ها می تواند باعث نجات بسیاری از بیماران مبتلا به انواع سرطان ‌ها و غدد بدخیم باشد.

داروی ساخته شده به دست این محققان هیچ عارضه شیمیایی و سمی ندارد و این محققان بر این باورند که این دارو می ‌تواند جایگزین روش شیمی درمانی فعلی شود.  خوشبختانه این یافته محققان باعث شده تا بسیاری از بیماران امید بیشتری را برای درمان و ادامه زندگی داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *