سیر و خواص سیر را بشناسید

زمان مطالعه: 3 دقیقه

سیر از گیاهانی است که هزاران فایده دارد و این فواید به قدری زیاد است که در این جا به چند مورد اشاره می کنیم .  به احتمال زیاد بعد از خواندن این مقاله در چند وعده غذایی خود در هفته  از مقداری سیر استفاده خواهید کرد.

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

با ویرامگ همراه باشید تا با خواص سیر این گیاه اعجاب انگیز آشنا شوید.

 

خواص سیر

گیاه دارویی به نام سیر

سیر از قدیمی ترین گیاهان دارویی است که در مصر باستان از آن استفاده می شده است و امروزه سیر درسرتاسر  دنیا کشت و استفاده می شود. سیر دارای طبع گرم و خشک می باشد و از سیر به عنوان عصاره سلامتی نام برده می شود. این گیاه همیشه در فصل رشد خود به صورت تازه و خام و در سایر فصول به صورت ترشی و… در همه جا یافت می شود.

کم کالری اما مغزی

۲۸ گرم سیر برای هر نفر شامل موادمغذی  هم چون ویتامین B6، ویتامین c، کلسیم،  پتاسیم و ویتامین e می باشد. علاوه بر این ها سیر مقداری جزئی از مواد مغذی هم چون پروتئین و کربوهیدرات دارد که برای سلامتی بدن مفید می باشد.

 

سیر

پایین آوردن فشار خون

سیر باعث کاهش فشار خون می شود. از مهم ترین عوامل بیماری های قلبی و عروقی هم چون سکته و یا حمله قلبی فشارخون بالا می باشد؛ سیر باعث پایین  آوردن فشار خون می شود و از ابتلا به بیماری های قلبی جلوگیری می کند. مصرف سیر برای کسانی که دارای فشارخون بالا هستند توصیه می شود. در بعضی از موارد تاثیر این مکمل غذایی می تواند به اندازه داروهای شیمیایی باشد.

عمر طولانی تر با مصرف سیر

نمی توان اثبات کرد که با مصرف سیر عمر انسان طولانی تر می شود، اما به دلیل این که سیر دارای خاصیت های فراوان است و بر روی عوامل خطرزای مهمی هم چون فشار خون تاثیر می گذارد، می تواند عنصری برای طولانی شدن عمر به شمار بیاید. سیر می تواند با بیماری های عفونی مبارزه کند که این بیماری ها علت های شایع های مرگ در افرادی که دچار نقص سیستم ایمنی و افراد مسن است مبارزه می کند.

پس می توان نتیجه گرفت که سیر می تواند با بیماری های خطر آفرین مبارزه کند. پس کاملا منطقی است که می تواند به طولانی شدن عمر کمک کند.

استحکام استخوان با مصرف سیر

سیر می تواند به بهبود سیستم اسکلتی بدن کمک کند. در آزمایش های انجام شده بر روی حیوانات ماده این نتیجه به دست آمد که سیر  باعث افزایش استروژن در بدن آن ها می شود و از بین رفتن استخوان ها را به حداقل می رساند. لذا سیر با افزایش سطح استروژن در زنان می تواند به سلامت خانم‌ها کمک کند.

 

سیر بخورید تا از عفونت های دهان و پوسیدگی دندان ها دور بمانید

سیر با خاصیت ضد میکروبی که دارد باکتری هایی را که باعث تشکیل پلاک دندان و پوسیدگی دندان می شوند را نابود می کند؛ علاوه بر این، برای عفونت های دهانی هم چون بافت های اطراف دهان، زخم های ناشی از دندان مصنوعی و برفک دهان را نیز درمان می کند.

آلیسین موجود در سیر از فعالیت آنزیم های گوگرددار جلوگیری می کند و در نتیجه باعث از بین رفتن باکتری های موجود در دهان می شود.

درمان عفونت های روده ای با سیر

برخی از بیماری ها و عفونت های روده‌ای ناشی از انگل ها هستند. سیر می تواند این عفونت های روده ای را مانند کرم های نواری و…. را درمان کند. آلیسین موجود در سیر از ساخت چربی در انگل ها و توانایی تحرک و جذب غذا و تولید مثل آن ها جلوگیری می کند و با افزایش فعالیت های گلبول های سفید مکانیزم دفاعی بدن را تقویت می کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *