از شکست عشقی خلاص شوید

زمان مطالعه: 3 دقیقه

از جمله زیباترین احساسات انسانی می توان دوست داشتن و عشق را نام برد. هر شخصی نیاز به این احساس دارد و در عمر خود آن را تجربه کرده است؛ اما چیزی که آن را تلخ می کند شکست عشقی است.

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

شاید این طور فکر کنید که اگر بعد از یک حادثه شیرین، یک حادثه تلخ در پی آن اتفاق می افتد به سمت عشق و عاشقی نروم؛  اما همه عشق ها پایان تلخی ندارد حال اگر با شکست عشقی روبرو شده اید یا از دوستانتان کسی با آن درگیر است با ما باشید تا بدانید چطور با شکست عشقی کنار بیایید.

 

بیشتر بخوانید:  چگونه احتمال طلاق و جدایی در زندگی زناشویی را کاهش دهیم

 

ممکن است همین چند وقت پیش شیفته شخصی بودید که سرانجام رابطه شما به پایان رسیده است و الان باید واقعیت را بپذیرید و با آن کنار بیایید.

خشم و اندوه و کمبود اعتماد به نفس باعث می شود که حال خوبی نداشته باشید و با دیگران نتوانید رابطه برقرار کنید در ادامه با ویرامگ همراه باشید؛ راهکارهایی را برای کنار آمدن با شکست عشقی به شما آموزش می دهیم.

راهکارهایی که برای کنار آمدن با شکست عشقی

 

راهکارهایی بعد از شکست عشقی

ارتباط خود را با وی قطع کنید و از رسانه های اجتماعی دور باشید

گاهی اوقات پیش می آید که در شکست عشقی خود را کنترل کرده اید و غم و اندوه گذشته را ندارید؛ ولی هنگامی که به سمت رسانه های اجتماعی می روید و ماه‌ها قبل از طریق این رسانه ها با وی در ارتباط بودید، فوراً احساس ناراحتی به سراغ شما می آید. چون با خودتان می گویید که شاید توانسته فرد دیگری را پیدا کند یا او از شما شاد تر است.

اگرچه ممکن است این درست باشد، اما نمی توان به فضای مجازی اعتماد چندانی کرد؛ لذا سعی کنید تا زمانی که شکست عشقی خود را کاملا فراموش می کنید، تمام ارتباط های تان با او را در تمام جنبه ها قطع کنید.

فعالیت کنید

گاهی اوقات افرادی را می بینیم که پس از شکست عشقی خود را در اتاقشان حبس می کنند، غذا نمی خورند و به ظاهر خود رسیدگی نمی کنند. تمام این کار ها فراموشی شکست عشقی را دو چندان می کند.

توصیه می شود که این افراد خانه را ترک کنند و با دوستان قدیمی خود در ارتباط شوند و هر طوری شده خود را سرگرم کنند.

 

به فعالیت اجتماعی خود ادامه دهید

از فرصتهای جدیدتان بهره ببرید.

ببینید قبل از اینکه وارد این ارتباط عاشقی شوید چه کارهایی انجام می دادید و چه چیزهایی را از دست داده اید. می توانید در کلاس ها شرکت کنید، با خانواده تان بیشتر وقت بگذارید، از کارهایی که قبلاً نمی توانستید انجام  بدهید لذت ببرید و به دنبال شادی و خوشبختی باشید. می توانید نظم و ترتیبی به زندگی تان بدهید و به اولویت های زندگی تان فکر کنید و آن ها را دنبال نمایید.

تجربه دوباره دوست داشتن

پس از یک تجربه تلخ شکست عشقی شاید با خود بگویید که دیگر به سمت عاشقی نخواهم رفت، اما این شکست دلیل نمی شود که با دیگران معاشرت نکنید؛ لذا با تجربه ای که از رابطه قبلی به دست آورده اید، می توانید یک رابطه خوب را دوباره ایجاد کنید و به آن استحکام ببخشید و به سمت خوشبختی در حرکت باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *