بهترین شغل درونگرا ها چیست؟

زمان مطالعه: 4 دقیقه

شاید فکر میکردید درونگراها افراد ضد اجتماع و منزوی باشند که معلوم شد چنین نیست. آیا فکر میکنید ویژگی درونگرایی باعث دور شدن افراد از محیط کسب و کار و درآمد می شود؟ هرگز. در ادامه به شغلهای مناسب این افراد اشاره میکنیم؛پس با ویرامگ همراه باشید؛ تا بهترین شغل درونگرا ها را به شما معرفی کنیم.

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

 

یک درونگرا از انسانها بیزار نیست بلکه از حضور دائمی در بین آدمها خسته میشود. پس این فرد نویسنده فوق العاده ای می تواند باشد‌. چرا که یک گوشه می نشیند و خوب فکر میکند و به آنچه می خواهد بگوید به دور از هیاهوی آدمها توجه میکند.

درونگرایان از تنهایی، تفکر و تعمق لذت می‌برند و از بودن در جمع‌های بزرگ و پرهیاهو دچار اضطراب می‌شوند و نمی‌توانند از تمام استعداد و توانایی خود استفاده کنند. در عوض بسیار صبور و باحوصله هستند و هرگز در اثر هیجان‌زدگی تصمیم نمی‌گیرند.

با توجه به این خصوصیات شغل هایی نظیر: توسعه دهنده وب، برنامه نویس کامپیوتر،حسابدار (چرا که به دور از جلسات در یک اتاق مالی و بدون ارباب رجوع به رتق و فتق امور مالی می پردازد)، تکسین آزمایشگاه، طراح گرافیک که بسیار خلاقانه و با طرح های زیبا و شیک به دور از هیاهو مشتریان خود را شگفت زده میکنند که البته درآمد خوبی نیز دارد، تکنسین اسناد پزشکی که در دانشگاه های ایران نیز این رشته با نام مدارک پزشکی تدریس می شود اشاره کرد.

فرد درون‌گرا یک شنونده‌ بسیار خوب است و به نظرات بقیه در رسیدن به تصمیم درست توجه و معقول رفتار می کند. بنابراین می تواند یک سرآشپز خصوصی فوق العاده باشد، یک سرآشپز خصوصی پس از شنیدن دقیق سفارشات به آشپزخانه خودش می رود و در زمان تعیین شده به مشتری خود زنگ میزند و میگوید: غذای شما برای بردن آماده تحویل است.

او میتواند در هنر هفتم نیز دستی بر آتش داشته باشد، چرا که پس از کات های طولانی وهیاهوی دوربین و نور و صدا، ماحصل کار به اتاق تدوین فرستاده میشود تا او به تدوین فیلم دور از چشم بقیه بپردازد و هنر کارگردان و فیلمنامه نویس و بازیگر را تمام کند.

 

تدوین گر یکی از شغل های مورد علاقه درونگرا ها

 

یک جمله معروف راجع به افراد درونگرا می گوید: درون‌گراها گیاهان حساس باغچه جوامع هستند که اگر در جایگاهی متناسب با ویژگی‌های درونی‌شان قرار نگیرند، حتی تحصیلات و مهارت هم نمی‌تواند از پژمردگی تدریجی آن‌ها جلوگیری کند. و هنر به کمک این افراد می آید تا گلهای حساس باغچه جوامع انسانی شکوفا شوند.

آنها میتوانند هنرمندان قهاری شوند و در عرصه هنرهای زیبا بتازند و پیشی بگیرند. آنها به دور از انسانهای دیگر میتوانند نقاشی بکشند و نقاشان بنامی شوند. مجسمه سازی و تصویرگری نیز شغلهای پر درآمدی هستند. درونگرایی به معنای دوری از علم نیست.

آنان در عمق وجود خویشتن توانایی زیادی برای زمین شناس، رادیولوژیست، طراحی بازیهای کامپیوتری، مدرس خصوصی، کتابدار، بایگان، کارشناس موزه، مترجم، تحلیلگر بورس و بازارهای مالی، ویراستاری، تولید محتوا، متخصص الکترونیک شدن دارند. متخصص علوم سیاسی (می دانید سیاست پشت صحنه دارد و همه آن به تریبون های سخنرانی معطوف نمیشود چرا که باید کسی باشد تا داده ها را در خلوت آنالیز کند و گزارشات را به روی صحنه بیاورد) و دستیار وکیل ( او کمترین ارتباط را با مشتری دارد و اسناد را برای وکیل جمع آوری میکند) نیز از شغلهایی است که متناسب یک فرد درونگرا است.

او میتواند در دنیای مجازی نیز پیشرفت زیادی کند و مدیر شبکه های اجتماعی شود که نیازی به ارتباط رو در رو ندارد. یک درونگرا میتواند با دانش ریاضی و آمار دست و پنجه نرم کند و قوانین را در خلوت زیر و رو کند و بر اساس آن سیاست بیمه ای برای کسب و کار به مشتریان پیشنهاد کند تا ریسک عملکرد آنان را به حداقل برساند و در آنحال به واقع او یک کارشناس بیمه و ریسک است.

او میتواند در تعمیرگاه خود تنها به تعمیر کاری وسایل برقی یاماشین الات بپردازد یا با استفاده از دانش زبان میتواند دفترچه های دستورالعمل وسایل را ترجمه کند. یک فرد درونگرا میتواند با استفاده از شغل خود از زیباییهای طبیعت نیز بهره مند شود. شغلهای: باغداری، کشاورزی، محیط بانی، جنگلبانی هم حس زیبایی شناسی او را اقناع میکند و هم بی نیاز می سازدش از حضور در جمع. حتی میتواند تنهایی خود را با جاده های بیرون از شهر و بین شهری قسمت کند و راننده کامیون موفقی باشد، هر چند این شغل بسیار سختی است.

 

پژوهش گری نیز که با عجله کردن منافات زیاد دارد به این افراد توصیه میشود. تصور می شود افراد مشهور باید آدم‌های برونگرایی باشند، اما حقیقت این است که بسیاری از چهره‌های مشهور، آدم‌های درونگرایی بوده‌اند، چرا که بهرحال حدود یک سوم تا نیمی از کل مردم، با درجات مختلف درونگرا هستند .

تاکید می کنیم که نباید درونگرایان را خجالتی دانست، ثابت شده است که آنها می‌توانند رهبرانی باشند که سخنرانی‌های مهیج ایراد کنند. اگر بگوییم مایکل جوردن، هریسون فورد، چارلز داروین یا دیوید لترمن درونگرا بودند چه واکنشی نشان می دهید؟ از دیگر افراد مشهور که دورنگرا بودند: جی کی رولینگ (خالق هری پاتر) بیل گیتس (خالق ویندوز و مایکرو سافت) آبراهام لینکن (رییس جمهور فقید آمریکا) کریستینا اوگوییلرا (یک ستاره پاپ، باورتان بشود یا نه او یک درونگرا است) النور روزولت (که به عنوان بانوی اول آمریکا سالها درخشید و سخنگوی این کشور در سازمان ملل متحد بود) کورتنی کارکس (که بازی او را در سریال فرندز دیده ایم) و آلبرت انیشتین (می دانم که تعجب کردید اما همانطور که بالا گفتم معنی درونگرایی از نظر علمی با آنچه در اذهان عموم است متفاوت است) ورن بافت (یکی از ثروتمندان دنیا) آدری هپبورن (فرشته معصوم و سابرینای زیبای هالیوود) در انتها پیشنهاد میدهیم کتاب : “سکوت، قدرت درونگراها” را مطالعه فرمایید. این کتاب ارزشمند دریچه ای به دنیای درونگرایی و معنای آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *