بچه ها و باران کاغذی در تور مادر و کودک

زمان مطالعه: 2 دقیقه

در سالهای اخیر شاهد پیشرفت و خلاقیت لحظه به لحظه در جوامع پیشرفته بوده ایم و هستیم، بدون شک در جوامعی که کودکان خلاق داشته باشند؛ بزرگترین منابع را در اختیار دارند.
بنابراین اگر بخواهیم که کودکانمان را خلاق، کنجکاو، مبتکر، جسور و … تربیت کنیم باید در انتخاب بازی های آنها دقت لازم را داشته باشیم؛ بخاطر اینکه آنها وقت زیادی را برای بازی کردن صرف می کنند و در حین بازی عقاید خود را ابراز می کند و یاد می گیرد که چگونه با هم بازی های خود رفتار کند.

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

در کارگاه هایی که توسط تور مادر و کودک فردای روشن با سرپرستی خانم آزادوار برگزار می شود، تلاش فراوانی شده که بچه ها در این کارگاه ها در کنار بازی هایی که با مادر و هم سالان خود انجام می دهند؛ آموزش لازم را ببینند.

در کارگاه اخیر با عنوان باران کاغذی که از جمله کارگاه های کثیف کاری محسوب می شود؛ با هدف تخلیه هیجانات به ویژه هیجانات منفی در کودکان و ایجاد شور و هیجان زیاد برای رنج سنی ۲ تا ۱۲ سال برگزارشد.

در این کارگاه، بچه ها روی کاغذها حسابی خط خطی کردند تا خسته شدند، سپس کاغذها را با دست یا قیچی پاره پاره کردند و در ادامه با کاغذهای پاره شده بارانی از گلوله های کاغذی درست شد که از بالا روی سر بچه ها ریخته می شد، که شور و هیجان بچه ها را بیشتر کرد.

مرکز سلامت روان فردای روشن، تحت نظارت اداره بهزیستی وبا همکاری آژانس سفرهای اردی بهشت شیراز و اسپانسری مدرسه هوشمند مهرگان به مدیریت خانم دکتر لیلا دهداری با تکیه بر تجربه و دانش روانشناختی خود در هر کارگاه به دنبال اهدافی خاص هستند.

از جمله اهداف برگزاری کارگاه باران کاغذی:
۱- با خط خطی کردن کاغذها، مهارت دست ورزی و افزایش اعتماد به نفس بالا می رود.
۲- ایجاد باران کاغذی کاهش حساسیت و وسواس را به همراه دارد.
۳- با جستجو کردن زیر کاغذ ها حس کنجکاوی تقویت می شود.
۴- با شیرجه زدن وسط کاغذها تقویت حس جرات ورزی و جسارت افزایش می یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *