تاثیر بازی در پرورش خلاقیت کودکان

زمان مطالعه: 3 دقیقه

بازی های کودکان همراه با کثیف کاری برای بزرگترها با کلی زحمت و استرس همراه است اما لازم به ذکر است این قبیل بازی های کودکانه که همراه با کثیف کاری هستند، بسیارارزشمندند زیرا حواس پنجگانه آن ها را تحریک می کند و کودکان می توانند حس لامسه ، بویایی ، دیداری و حتی چشایی را در نتیجه کثیف کاری خود تجربه کنند.

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

بچه ها باانجام کثیف کاری یا Messy play می توانند :مشاهده کردن ، درست کردن ، ساختن ، اکتشاف ، تخیل ، تحقیق ، تفسیر و حتی استراحت و تمدید اعصاب را تجربه کنند.

بازی همراه با کثیف کاری با استفاده از ابزارهای مختلف انجام می شود از جمله : آرد ، روغن ، رنگ ، کاغذ و … که باعث ایجاد خلاقیت و پرورش تخیل در کودکان می شود. تحقیقات پژوهشگران نشان می دهد بازی کردن و کثیف شدن، افزایش هوش و کاهش اضطراب در کودکان ایجاد می کند و بیشتر مناسب 2 تا 12 سال است.

پس توجه داشتن به سلامت جسم و روان کودک باهم، تربیت خوشآیندی را رقم می زند که در توانمندی های کودک ارزشمند شمرده می شود و حس عزت مندی و استقلال را به دنبال دارد.

مرکز سلامت روان فردای روشن تحت نظارت و همکاری اداره بهزیستی، به عنوان اولین مرکز سلامت روان در کازرون فعالیت خود را از زمستان سال 1388 آغاز نموده است . عمده وظایف مراکز سلامت روان برگزاری کارگاه های آموزشی در حوزه سلامت روان فردی و اجتماعی است که تاکنون به صورت دوره های آموزشی و همایش توسط این مرکز ارایه شده است.

 

و این بار با یاری خدای مهربان ، به تناسب نیاز جامعه و توانمندی کادر مرکز سلامت روان فردای روشن و با همکاری آژانس سفرهای اردیبهشت شیراز و با حضور آقای اسپرغم کارشناس پیشگیری بهزیستی ، خانم سکینه آزادوار صاحب امتیاز و مدیر مسئول مرکز سلامت روان فردای روشن و مدیر تور مادر و کودک ، برای اولین بار در کازرون ،گامی نو جهت خدمتی بهتر و مثمر ثمر درمسیر رشد و شکوفایی کودکان و والدین این سرزمین برداشته است.

تور مادر و کودک فردای روشن کازرون با اهدافی از جمله : تعامل بهتر کودک و والدین، پرورش خلاقیت و حس عزت نفس و استقلال ، افزایش مهارت های کلامی – حرکتی – ارتباطی و… به صورت بازی و فعالیت هایی در این راستا قدم بر می دارد که شروع این کارگاه به صورت 100 درصد تخفیف (رایگان) انجام شد.

 

افتتاحیه ی تور مادر و کودک فردای روشن توسط مربیان همکار مرکز فردای روشن به مربیگری خانم مهتاب غریق از آژانس سفرهای اردیبهشت شیراز و با همکاری گروه CB Messy play فعالیت، یا کثیف کاری را با عنوان جشن آرد و روغن و رنگ خوراکی و سپس آب بازی با تفنگ آبپاش که شور و نشاط خاصی برای کودک و والدین به همراه داشت ، انجام شد.

با امید به اینکه با حمایت های مستمر مسئولین گرامی و شهروندان عزیز این گونه فعالیت ها مستدام بماند .

بیشتر بخوانید

چرا باید آب بنوشیم؟ آب، بعد از اکسیژن دومین عنصر ضروری بدن است  که در انسان بیش از 70 درصد ترکیب بدن را شکیل داده است. متاسفانه در جامعه ما، علی رغم تاکید گسترده متخصصان ...
چه وقت کودک من به غذا های جامد نیازمند می شود؟ نخستین سال زندگی دوره رشد و تکامل سریع است.وزن کودک در ۶ ماه اول زندگی، حداقل ۲ برابر می شود. در این مدت، شیر مادر یا شیر خشک منبع اصلی غذای کودک است ...
خلاقیت (بخش 4) میکل آنژ مجسمه ای دارد که در حال حاضر در کلیسای سن پیترز واتیکان است. این مجسمه شاهکار مجسمه سازی است که مریم مقدس را به تصویر می کشد در حالی که حضرت ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *