تاثیر بازی در پرورش خلاقیت کودکان

زمان مطالعه: 3 دقیقه

بازی های کودکان همراه با کثیف کاری برای بزرگترها با کلی زحمت و استرس همراه است اما لازم به ذکر است این قبیل بازی های کودکانه که همراه با کثیف کاری هستند، بسیارارزشمندند زیرا حواس پنجگانه آن ها را تحریک می کند و کودکان می توانند حس لامسه ، بویایی ، دیداری و حتی چشایی را در نتیجه کثیف کاری خود تجربه کنند.

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

بچه ها باانجام کثیف کاری یا Messy play می توانند :مشاهده کردن ، درست کردن ، ساختن ، اکتشاف ، تخیل ، تحقیق ، تفسیر و حتی استراحت و تمدید اعصاب را تجربه کنند.

بازی همراه با کثیف کاری با استفاده از ابزارهای مختلف انجام می شود از جمله : آرد ، روغن ، رنگ ، کاغذ و … که باعث ایجاد خلاقیت و پرورش تخیل در کودکان می شود. تحقیقات پژوهشگران نشان می دهد بازی کردن و کثیف شدن، افزایش هوش و کاهش اضطراب در کودکان ایجاد می کند و بیشتر مناسب 2 تا 12 سال است.

پس توجه داشتن به سلامت جسم و روان کودک باهم، تربیت خوشآیندی را رقم می زند که در توانمندی های کودک ارزشمند شمرده می شود و حس عزت مندی و استقلال را به دنبال دارد.

مرکز سلامت روان فردای روشن تحت نظارت و همکاری اداره بهزیستی، به عنوان اولین مرکز سلامت روان در کازرون فعالیت خود را از زمستان سال 1388 آغاز نموده است . عمده وظایف مراکز سلامت روان برگزاری کارگاه های آموزشی در حوزه سلامت روان فردی و اجتماعی است که تاکنون به صورت دوره های آموزشی و همایش توسط این مرکز ارایه شده است.

 

و این بار با یاری خدای مهربان ، به تناسب نیاز جامعه و توانمندی کادر مرکز سلامت روان فردای روشن و با همکاری آژانس سفرهای اردیبهشت شیراز و با حضور آقای اسپرغم کارشناس پیشگیری بهزیستی ، خانم سکینه آزادوار صاحب امتیاز و مدیر مسئول مرکز سلامت روان فردای روشن و مدیر تور مادر و کودک ، برای اولین بار در کازرون ،گامی نو جهت خدمتی بهتر و مثمر ثمر درمسیر رشد و شکوفایی کودکان و والدین این سرزمین برداشته است.

تور مادر و کودک فردای روشن کازرون با اهدافی از جمله : تعامل بهتر کودک و والدین، پرورش خلاقیت و حس عزت نفس و استقلال ، افزایش مهارت های کلامی – حرکتی – ارتباطی و… به صورت بازی و فعالیت هایی در این راستا قدم بر می دارد که شروع این کارگاه به صورت 100 درصد تخفیف (رایگان) انجام شد.

 

افتتاحیه ی تور مادر و کودک فردای روشن توسط مربیان همکار مرکز فردای روشن به مربیگری خانم مهتاب غریق از آژانس سفرهای اردیبهشت شیراز و با همکاری گروه CB Messy play فعالیت، یا کثیف کاری را با عنوان جشن آرد و روغن و رنگ خوراکی و سپس آب بازی با تفنگ آبپاش که شور و نشاط خاصی برای کودک و والدین به همراه داشت ، انجام شد.

با امید به اینکه با حمایت های مستمر مسئولین گرامی و شهروندان عزیز این گونه فعالیت ها مستدام بماند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *