تغییر همسر بعد از ازدواج امکانپذیر است؟!

ازدواج به امید تغییر‼️

همیشه قبل از ازدواج هر کسی برای انتخاب همسر لیستی از باید ها و نباید های و خصوصیات های شخصیتی همسر خود را در ذهن خود دارد. به عقیده روانشناسان باید معیارهای ازدواج را اولیت بندی کرد.

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

یک سری از ملاک ها، ملاک های ضروری هستند؛ این ملاک ها قابل صرف نظر کردن نیستند، موارد هم وجود دارد که اولیت زیادی ندارند و اگر هم نباشند مشکلی برای زندگی ما پیش نمیاورد.

به خصوصیات اخلاقی طرف مقابل دقت کنید و هیچ گاه عبارات «بسیار یکدنده و لجباز است، اما با مهربانی مطابق میلم می‌شود»، «من می‌توانم او را بروفق مرادم سازم»، «الان به هوای مجردی چنین رفتار می‌کند، دنیای تاهلی حال و هوایش را تغییر می‌دهد» و… . را به خود نگویید.

هیچ وقت به امید تغییر در فرد مقابل با او ازدواج نکنید!!!

 

با فردی مواجه شده‌اید که به نظر آدم جالبی است، بخشی از نیازها و خواسته‌های شما از همسر را برآورده می‌کند، اما در عین حال شخصیت او بسیار متفاوت از شخصیت شماست. با وجود این تصمیم دارید دل به دریا بزنید و با او ازدواج کنید؛ با خود می‌اندیشید بعدها ممکن است همین تفاوت‌ها به جذابیت‌های زندگی شما تبدیل شود یا به این امید که بعد از شروع زندگی، بتوانید با صبوری و محبت نواقص شخصیتی او را برطرف کرده و تغییرش دهید، بر تصمیم ازدواج‌تان راسخ‌تر می‌شوید و پیش می‌روید.

راه‌حل:

می‌خواهید زیر پر و بالش را بگیرید، مرهمی بر مشکلاتش شوید، به او اعتماد به نفس دهید و ترغیبش کنید تا تغییر کند و به راه درست بیاید و… هدف خوب و پسندیده‌ای است، اما باید یادتان باشد تا زمانی که فردی نخواهد و خود انگیزه به تغییر نداشته باشد، شما نمی‌توانید او را مجبور به تغییر کنید. چه‌بسا بسیاری به امید معجزه تغییر همسر بعد از ازدواج، مشکلات موجود را نادیده گرفته‌اند، اما به فاصله بسیار اندک، پس از ورود به زندگی متوجه این امر شده‌اند که حقیقت زندگی مشترک توفیر دوصدچندان با خیالپردازی پیش از ازدواج دارد. اگر در چنین شرایطی هستید، توصیه می‌کنیم خیال باطل تغییر همسر را از سرتان بیرون کنید. یقین داشته باشید اوضاع عوض نخواهد شد، شرایط همسرتان را همان‌گونه که هست بپذیرید و دوست داشته باشید.

 

راضیه قیصرانی

کارشناسی مشاوره و راهنمایی

بیشتر بخوانید

آیا طول محتوا وب سایت روی سئو تاثیرگذار است؟ همه وب سایت‌ها به دنبال نمایش داده شدن در صفحه اول گوگل هستند و برای این هدف رقابت می‌کنند. در مسیر رسیدن وب سایت‌ها به این هدف، یکی از اساسی‌ترین مسا...
کتاب چه کسی پنیر مرا جا به جا کرد ؟! کتاب چه کسی پنیر مرا جا به جا کرد یکی از کتاب‌هایی است که  در عین سادگی درس‌های بزرگی از زندگی را می‌آموزد. داستان کتاب چه کسی پنیر مرا جا به جا کرد ...
روش‌های خانگی از بین بردن موهای زاید از بین بردن موهای زاید برای خیلی از افراد آرزو هست. خیلی‌ها برای خلاص شدن از دست این موهای زاید به روش‌های هزینه بر مثل لیزر و الکترولیز روی می‌آرن ام...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *