در گوشی با نامزدها (۱)

زمان مطالعه: 2 دقیقه

دوران نامزدی و آشنایی مهمترین دوران از فصل مشترک زندگی  یک دختر و پسر است. در این دوران باید با چشمهای باز وارد مسیر آشنایی شد و نظرات، رفتارها و حرکات طرف مقابل را به دقت بررسی کرد.

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

در این دوران به چندین مولفه باید توجه کرد که کمتر کسی در دوران نامزدی به آن اهمیت می دهد. این نکات ساده، اما بسیار مهم و ارزشمند است و بی توجهی به آنها می تواند مسیر خوب زندگی را به پایان طلاق ختم کند. با ویرامگ همراه باشید تا شما را با نکات مهم دوران نامزدی آشنا کنیم.

واقع بین باشید

در دوران آشنایی واقع نگر باشید. سعی کنید که اسیر احساسات و هیجانات موقت و گذرای خود نشوید و کاملا منطقی برخورد کنید و همه جانبه فرد مورد نظرتان را مورد سنجش و شناخت قرار دهید. عشق و دوست داشتن برای ازدواج لازم است اما کافی و تضمین کننده زندگی مشترک موفق نیست. دروران آشنایی یک فرصت مناسب است که همدیگر را خوب بشناسید، پس چشمان تان را بینا تر و گوش هایتان را شنوا تر کنید و به مسائل مهم زندگی بجز عشق آتشین توجه کنید. خیال بافی را برای زمان دیگر بگذارید.

تعیین تکلیف کنید

فرصت را از دست ندهید. قبل از ازدواج در مورد مسائل مهم زندگی با هم صحبت کنید. قبل از ازدواج از همسر آینده خود در مورد انتظاراتی که از شما و خود در طول زندگی دارد سوال کنید، در مورد مسائل مهم زندگی با هم توافق کنید که مثلا در کدام شهر، کدام محله و … می خواهید زندگی مشترک خود را آغاز کنید؟ آیا می خواهید مستقل زندگی کنید و یا با یکی از خانواده ها زندگی کنید؟ زمان ازدواجتان را مشخص کنید؟ معاشرت با دوستان و فامیل به چه شکل باید باشد؟ و … با شوخی و بهانه آوردن های بی جا از این موضوعات به راحتی نگذرید این مسائل بسیار جدی هستند.

به احساسات و عواطف خود توجه کنید

با احساسات خود رودربایسی نداشته باشید. خشم ها، عصبانیت ها، اختلاف و بگومگوها، داشتن حس منفی و  … از علائم هشداردهنده است. لطفا این مسائل توجه لازم را داشته باشید، زیراکه  با گذشت زمان این مسائل در زندگی زوجین پررنگ تر می شوند و باعث بروز مشکلات جدی در زندگی خواهند شد.

اینکه گاهی بزرگترها توصیه می کنند شما تازه اول راه هستید و چون تجربه کافی را ندارید این موارد طبیعی است ؛ به یکدیگر فرصت دهید، شما هنوز یکدیگر را نمی شناسید و …. را جدی نگیرید. از لحاظ ما روانشناسان کاملا باور اشتباه است، با گذشت زمان شما نمی توانید باور ها و رفتار نامزد خود را تغییر دهید.

دوران نامزدی، دورانی است که فراز و نشیب های بسیاری دارد؛ علائم و نشانه ها هشدارهایی هستند که به شما داده می شوند، قطعا با آغاز زندگی مشترک بیشتر و جدی تر خواهند شد؛ بیاستید و مجدد شرایط و اوضاع خود و نامزدتان را بررسی کنید.

 

راضیه قیصرانی

کارشناسی مشاوره و راهنمایی

یک دیدگاه در “در گوشی با نامزدها (۱)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *