زالو درمانی چیست و چه فواید و مضرراتی دارد؟

زمان مطالعه: 3 دقیقه

زالو درمانی روشی مطرح و شناخته شده برای درمان بسیاری از بیماری ها است، که امروزه بسیار مورد توجه و استقبال بیماران به عنوان روشی درمانی قرار گرفته است. زالو درمانی را می توان جزء درمان های سنتی اما جدید دانست.

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

با ویرامگ همراه باشید؛ در این مقاله ما شما را با درمان بیماری ها از طریق زالو درمانی آشنا می کنیم.

زالوها در دسته آبزیان قرار دارند. که به طور معمول در دو دسته قرار می گیرند. برخی انواع زالو بسیار سمی و خطرناک هستند، و نوع دیگر آن بسیار سودمند هستند و به عنوان روشی درمانی مورد استفاده قرار می گیرند.

 

بیشتر بخوانید:  ۱۲ آنتی اکسیدان غذایی

 

زالو درمانی

زالو درمانی در چه نوع بیماری هایی مورد استفاده قرار می گیرد؟

بیماری های قلبی و عروقی

زالو درمانی به بهبود عملکرد سیستم گردش خون نیز کمک می کند. بیماری های قلبی و عروقی روند شناخته شده ای برای عموم مردم دارند. از جمله گرفتگی عروق قلب که بسیار خطرناک است،  و در صورتی که درمان های دارویی تاثیری بر روند بهبود بیماری نداشته باشد، پزشک اقدام به انجام عمل جراحی می کند. در نتیجه روش درمانی مفیدی برای کمک و پیشگیری از گرفتگی عروق و عوارض ناشی از آن است.

سرطان

در طی تحقیقات انجام شده، زالو درمانی برای بیماران مبتلا به سرطان ریه مفید است. همچنین مواد موجود در بزاق زالو می تواند از تشکیل تومور و توده های سرطانی جلوگیری می کند. توصیه می شود که حتما برای روند پیشگیری و درمان به پزشک متخصص مراجعه شود.

 

بیشتر بخوانید:  خواص چای زنجبیل و تاثیر آن بر کاهش وزن

دیابت

بیماران مبتلا به دیابت، اغلب با عوارض متعددی رو به رو هستند،  از جمله تخریب و از بین رفتن بافت های بدن و ایجاد زخم های خطرناک. در بسیاری از موارد در صورت انجام درمان دیر هنگام و پیشرفت بیماری، منجر به قطع عضو خواهد شد. که زالو درمانی با تاثیر بر روند بهبود گردش خون می تواند مانع از بین رفتن بافت های بدن شود.

 

کاهش ریزش مو

زالو نیز می تواند روند گردش خون، در کاسه سر را نیز بهبود بخشد. بهبود گردش خون به رشد بهتر مو کمک خواهد کرد، در نتیجه روند رشد مو و پر پشت شدن مو را تسریع می کند.  این روش در مقایسه با سایر روشهای درمانی از جمله مصرف داروهای خوراکی و مصرف انواع لوسیون ها دارای عوارض کمتری است.

 

عوارض زالو درمانی

اگر چه زالو درمانی در دسته درمان های سنتی قرار دارد و از نگاه عموم مردم عوارض کمتری نسبت به درمان های شیمیایی و حتی عمل های جراحی دارد؛ اما باید به این نکته توجه داشت  که این  درمان نیز می تواند برای بیمار دارای عوارض و خطر ساز باشد.

از جمله ایجاد عفونت هایی که ممکن است مقاوم به درمان و آنتی بیوتیک با شند!

ایجاد زخم های باز که در اثر گاز گرفتن زالو، که می تواند منجر به ایجاد خون ریزی های خطرناک شود که بیمار حتما باید قبل از درمان در صورت داشتن مشکلات انعقاد خون و مصرف داروهای رقیق کننده ی خون مانند آسپرین، پزشک را مطلع کند!

 

بیشتر بخوانید:  آب کرفس: با مصرف درست آب کرفس از هر بیماری به دور بمانید

 

در برخی از موارد نیز ممکن است بزاق دهان زالو برای بیمار ایجاد حساسیت و آلرژی کند که بیمار حتما در صورت داشتن آلرژی قبل از درمان باید پزشک خود را مطلع کند!

باید به این نکته مهم نیز توجه داشته که:

هرگز افرادی که  تخصص کافی در زمینه زالو درمانی ندارند نباید شخصا اقدام به درمان کنند.

زالو هایی که در محیط های عمومی و غیر پرورشی قرار دارند، دارای ریسک بسیار بالایی در ایجاد انواع عفونت ها و بیماری هستند.

و فراموش نکنید که این روش نیز، همانند سایر روش های درمانی نیاز به آموزش و تخصص کافی دارد.

زالو درمانی نسب به بعضی از روش های درمانی دارای هزینه کمتری است. و در مقایسه با انجام عمل های جراحی دارای عوارض کمتری نیز هست. که همین اتفاق باعث روی آوردن بیماران به  این روش شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *