میدان مغناطیسی: اثر میدان مغناطیسی بر سلامت انسان ها

زمان مطالعه: 3 دقیقه

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

ما در یک میدان مغناطیسی بزرگ زندگی می کنیم و تحت تاثیر کنش ها و واکنش های آن قرار می گیریم. معالجه توسط انرژی مغناطیسی به عنوان یک درمان تکمیلی و بدون نیاز به عمل جراحی انجام می شود.

با ویرامگ همراه باشید؛ تا شما را با این علم ناشناخته که کمتر کسی به آن می پردازد آشنا کنیم.

انواع میدان های مغناطیسی

میدان های درون زا آندوژن:

تمام موجودات و مخلوقات زنده به میدان های مغناطیسی درون زا وابسته هستند. انرژی داخلی الکتریکی داخلی و حوزه های مغناطیسی علائمی را در پیرامون و اطراف بدن به اعصاب و ماهیچه ها می فرستد.

مغز انسان میدان مغناطیسی ساطع می کند که قابل اندازه گیری یا نمونه گیری MEG می باشد. این موارد اثبات کرده اند که مغز انسان ممکن است شیمی بدن را از طریق حوزه میدان های مغناطیسی خاص کنترل کند.

بیشتر بخوانید:  انواع سردرد ها

یون ها: یون های مثبت در هوا موجودند و ممکن است دارای تاثیرات مضر و خطرناکی باشند و برای سلامتی و تندرستی مضر باشند، در حالی که یون های منفی دارای فواید و منافعی هستند.

یون ها با سیستم ارتباطات داخلی بدن ما تداخل می کنند، رگ های بدن و گلبول های قرمز خون به طور جزئی بار منفی پیدا می کنند. سلول های خونی به جداره های رگ های خونی نمی چسبند و به یکدیگر متصل نمی شود. چون آن ها در برابر همدیگر قرار گرفته اند و یکدیگر را دفع می کنند و از جریان یکنواخت و آرام خون و کانال های باریک ما را مطمئن می کنند.

با تمام این ها وقتی یون های مثبت را استنشاق می کنیم آن ها وارد ریه ها و سپس وارد جریان خون می شوند تا جاییکه بار منفی روی سلول های خونی کمتر شود. بنابراین چسبندگی روی جداره های رگ ها افزایش میابد و راندمان سیستم گردش خون کاهش میابد، برعکس یون های منفی راندمان سیستم گردش خون را افزایش می دهند.

بیشتر بخوانید:  رفع مو خوره با درمان خانگی

مغنناطیس درمانی چطور انجام می شود؟

اعتقاد بر این است که انرژی بدن از طریق کانال هایی که موسوم به مدارهای انرژی هستند جریان پیدا می کند، به این مدار ها اصطلاحا نصف النهار های انرژی هم می گویند. این مدار ها با جریان هایی که در میدان مغناطیسی به وجود می آیند قابل مقایسه است.

به نصف النهار های انرژی می توان از طریق نقاط سرسوزنی سوراخ شده روی سطح پوست دسترسی پیدا کرد و از طریق اعتقادات طب سنتی و پایه و اساس آن ها از قبیل نقاطی که سوزن روی پوست فرو می رود و نقاطی که فشار وارد می نمایند معالجات خود را انجام می دهند.

در مواقعی که سلامتی و تندرستی در وضعیت خوبی باشد، انرژی از طریق این نصف النهارهای انرژی جریان پیدا می کند به طریقی که دارای توازن باشند. در مواردی که بیمار می شویم اعتقاد بر این است که دچار عدم توازن و ناهماهنگی یا ایجاد موانع بلوکه شدن جریان انرژی در بدن شده ایم.

بسیاری از بیماری ها روی عملکرد ها و وظایف بیولوژیک سلول ها تاثیر می گذارند  موقعی که جریان انرژی غیر طبیعی می شود، نقاط سر سوزنی روی محیط های پیرامون سطح پوست دچار کشیدگی شده و درد می کشیم.

برخی از بیماری هایی که با روش بیومغناطیسی درمان می شوند

آرتروز و رماتیسم

درد عضلات و مفاصل

درد شانه و کتف

درد پشت، سردرد و درد ناحیه گردن

مشکلات تنفسی، سرفه، آسم

یبوست مزاج و درد شکم

توم و بادکردن

عدم یا تاخیر در گردش خون و دفع ادرار

استرس و ناراحتی

معالجه به روش مغناطیس

معالجه به روش مغناطیس درمانی عبارت است از کاربرد های مغناطیس روی بدن برای به تحریک وا داشتن اعصاب و ایجاد جریان بهتری برای خون روی نقاط مختلف بدن، به نوبه خود به این اعضا و جوارح کمک می کند تا عملکرد بهتری داشته باشند.

این یک روش کلینیکی است که در آن اعمال انسانی به وسیله آهن ربایی که در شکل  و اندازه های مختلف که هم از قطب شمال و هم از قطب جنوب – یا به صورت مجزا – در ان ها استفاده می شود، انجام می گردد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *