چند نکته کلیدی برای مراقبت از موی سر

زمان مطالعه: 3 دقیقه

مو یکی از مهم ترین بخش های بدن است که تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی دارد. شکل و ظاهر مو می تواند نشان دهنده شرایط زندگی و حالات روحی شما باشد. به عنوان مثال گاهی مو می تواند نشاند دهنده شادی و یا غم باشد و گهی نیز می تواند در نشان دادن سن افراد خطا ایجاد کند. به همین دلیل است که باید راه های مراقبت از موی سر را یادگرفت و از آن ها برای حفظ سلامت مو استفاده کرد. با ویرامگ همراه باشید در ادامه چند نکته کلیدی برای مراقبت از موی سر را معرفی خواهیم کرد.

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

برای داشتن ظاهری زیبا و جذاب نیاز است تا موهایی سالم داشته باشید. مو هم درست مانند پوست و یا هر قسمت دیگر از بدن نیاز به مراقبت دارد که متاسفانه بسیاری از افراد به آن توجه نمی کنند.

چند نکته کلیدی برای مراقبت از موی سر

اگر می خواهیم موهایی سالم داشته باشید به نکات زیر توجه کنید:

  • موهای خود را درست بشویید و شانه کنید

برخی از افراد تصور می کنند که برای داشتن موهایی سالم نیاز است تا تعداد شستشو را افزایش دهند اما این رفتار اشتباهی است که می تواند باعث شود تا موها به شدت آسیب ببینند. در زمان شستشو به موارد زیر توجه داشته باشید.

  • از شامپو تنها به اندازه ای که بتوانید موهای خود را بشویید استفاده کنید، نه بیشتر.
  • موهای خود را با آب خیلی گرم و یا خیلی سرد نشویید. مو برای شستشو به آب ولرم نیاز دارد.
  • موهای خیس نسبت به موهای خشک، سه برابر آسیب پذیرتر است، پس بهتر است تا در زمانی که موهایتان خیس است با ملایت با آن رفتار کنید.
  • سعی کنید در طول روز تنها یک بار موهای خود را بشویید.
  • در زمانی که می خواهید موهای خود را خشک کنید، بهتر است کمتر آن ها را با حوله ماساژ دهید.

چند نکته کلیدی برای مراقبت از موی سر

  • از شامپوهای مناسب استفاده کنید

یکی از مهم ترین مواردی که باید به آن توجه داشته باشید این است که شامپو و حالت دهنده متناسب با نوع موی خود انتخاب کنید. به طور کلی انواع مو در سه دسته موی خشک ، چرب و معمولی قرار می گیرند. و در صورتی که شما از شامپوی مناسب استفاده نکنید، موهای شما در بلند مدت حتما آسیب خواهد دید.

  • از شامپو برای شستن کف سر استفاده کنید نه ساقه مو

برخی از افراد تصور می کنند که شامپو برای شستن ساقه و یا همان تار مو مورد استفاده قرار می گیرد. اما باید بدانید که شامپو برای شستن کف سر  و پوست آن مورد استفاده قرار می گیرد. و در صورتی که ساقه مو زیاد شسته شود ممکن شکننده و آسیب پذیری شود.

  • موهای خود را با حوله خشک نکنید

پس از شستشوی مو بهتر است که آن را با حوله خشک نکنید و به جای آن از یک پارچه نخی برای گرفتن آب آن استفاده کنید. همچنین بهتر است که اگر به فکر سلامت موی خود هستید، سشوار برای خشک کردن مو خود استفاده نکنید و اجازه دهید که با جریان طبیعی هوا موی شما خشک شود. باد گرم سشوار می تواند تاثیرات منفی بر روی ریشه مو داشته باشد.

  • موهای خود را کوتاه کنید

یکی دیگر از مواردی که می تواند باعث حفظ سلامتی مو شود، کوتاه کردن آن به طور منظم است. موها برای حفظ سلامت و رشد خود نیاز به کوتاه شدن در بازه زمانی مناسب دارند. کوتاه کردن می تواند باعث افزایش حجم شود و از ریزش آن جلوگیری کند.

چند نکته کلیدی برای مراقبت از موی سر

جمع بندی

همانطور که در ابتدای مقاله به آن اشاره کردیم، مو یکی از مهم ترین مواردی است که می تواند تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی داشته باشد. به همین دلیل مراقبت از آن ها باید در برنامه روزانه شما قرار بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *