چند کاربرد روغن زیتون برای سلامت و زیبایی پوست و مو

زمان مطالعه: 3 دقیقه

روغن زیتون از جمله روغن های گیاهی است که خواص بسیار زیادی دارد و می تواند جایگزین سایر روغن های صنعتی شود. روغن زیتون علاوه بر داشتن خواص بسیار زیاد، می تواند باعث رفع برخی از مشکلات بدن شود و به نوعی می توان گفت که روغن زیتون دارای خواص درمانی که می تواند جایگزینی مناسب برای برای داروهای شیمیایی باشد. در ادامه چند کاربرد روغن زیتون برای سلامت و زیبایی پوست و مو را معرفی خواهیم کرد. با مجله اینترنتی ویرامگ همراه باشید.

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

چند کاربرد روغن زیتون برای سلامت و زیبایی پوست و مو

همانطور که در ابتدا گفته شد روغن زیتون دارای خواص بسیار زیادی است که می تواند بر سلامت و زیبایی تاثیرگذار باشد. برخی از کاربردهای روغن زیتون می تواند شامل موارد زیر باشد:

خواص روغن زیتون برای سلامت بدن

روغن زیتون از جمله مواد طبیعی است که برای سلامت قلب، پوست و مو بسیار مفید است. برخی از پزشکان توصیه می کنند اگر در قسمتی از بدنتان خون لخته شده است، ماساژ با روغن زیتون می تواند باعث از بین رفتن لخته خون شود.

همچنین، مصرف روغن زیتون می تواند باعث کاهش کلسترول خون شود، در نتیجه باعث حفظ سلامت قلب نیز خواهد شد. روغن زیتون دارای خواص ضد التهاب است. اسیدهای چرب اشباع نشده‌ ی موجود در روغن بسیار بی ضرر هستند  و باعث افزایش سوخت و ساز بدن می شوند.

روغن زیتون نیز می تواند باعث کاهش وزن شود. روغن زیتون اسیدهای چرب امگا-۳ دارد و کلسترول‌ خوب یا همان (HDL)  می تواند برای هضم بهتر غذا و متعادل نگه داشتن هورمون‌ ها بدن مناسب باشد.

چند کاربرد روغن زیتون برای سلامت و زیبایی پوست و مو

خواص روغن زیتون برای پوست

از روغن زیتون می توان به عنوان یک ماده برای پاکسازی پوست استفاده کرد. ماساژ روغن زیتون بر روی پوست صورت می تواند آلودگی هایی که در عمق پوست وجود دارد را حذف کند. توجه داشته باشید که گاهی آلودگی می تواند به عمق پوست نفوذ کند، و نیاز است تا برای حفظ سلامتی، آن را پاک سازی کنید. روغن زیتون می تواند یک گزینه مناسب برای پاکسازی پوست باشد.

همچنین روغن زیتون می تواند باعث افزایش رطوبت پوست شود. توجه داشته باشید که پوست برای سالم و جوان ماندن به رطوبت نیاز دارد و روغن زیتون می تواند گزینه مناسبی برای افزایش رطوبت پوست باشد. توصیه می شود افرادی که دارای پوست خشک هستند از روغن زیتون برای رفع خشکی پوست استفاده کنند.

خواص روغن زیتون برای مو

روغن زیتون با داشتن آنتی اکسیدان این قابلیت را دارد که رشد مو را افزایش دهد. برای افزایش رشد مو می توانید چند بار در هفته پوست سر خود را با روغن زیتون ماساژ دهید. این عمل می تواند با افزایش خون رسانی به پوست سر شود که می تواند رشد می را افزایش دهد.

روغن زیتون نیز می تواند یک حالت دهنده مناسب و بی ضرر باشد و توصیه می شود افرادی که دارای موی خشک هستند، برای رفع خشکی و باز کردن گره مو، از روغن زیتون استفاده کنند.

چند کاربرد روغن زیتون برای سلامت و زیبایی پوست و مو

روغن زیتون برای رفع ترک پا

ترک پا یکی از رایج ترین مشکلاتی است که افراد بسیار زیادی با آن درگیر هستند، و معمولا به سختی می توان آن را  درمان کرد. یکی دیگر از خواص روغن زیتون، درمان ترک پا است. توصیه می شود برای درمان ترک پا در طول روز به خصوص در زمان استراحت و خواب، پای خود را با روغن زیتون چرب کنید. البته توجه داشته باشید که درمان ترک پا کمی زمانبر و طولانی است و نیاز است تا کمی حوصله به خرج دهید.

جمع بندی

روغن زیتون یک ماده طبیعی و مفید برای بدن است که می تواند جایگزین بسیاری مناسبی برای مواد شیمیایی باشد. اما توجه داشته باشید که در مصرف آن زیاده روی نکنید، زیرا مواد طبیعی نیز ممکن است برای بدن ضرر داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *