چگونه نوع پوست صورت خود را تشخیص دهیم؟

زمان مطالعه: 3 دقیقه

شاید شما هم این تجربه تلخ را داشته باشید که وقتی از یک محصول آرایشی بهداشتی برای مراقبت از پوستتان استفاده کرده اید اما به رغم این که محصول فوق العاده ای داشته اید اما نتیجه عکس گرفتید.

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

این موضوع به خاطر آن است که محصولی که استفاده کرده اید با نوع پوست شما سازگار نبوده است. اگر به دنبال راهی برای این که نوع پوست خود را بشناسید هستید، بهتر است با ویرامگ همراه باشید، در ادامه این مقاله همراه باشید تا بتوانید با انجام چند مرحله ساده نوع پوست خود را بشناسید.

 

بیشتر بخوانید:  میکرونیدلینگ: انواع روشها و عوارض آن

 

 

انواع پوست به گروه های مختلفی دسته بندی می شوند که در هر گروه یکسری ویژگی و شیوه های خاص نگه داری باید مورد توجه قرار بگیرد.

دانستن نوع پوست برای این که بدانید چگونه باید از پوستتان مراقبت کنید و این که چه محصولاتی با پوست شما سازگار هستند الزامی است.

برای تشخیص نوع پوست چه کاری باید انجام دهید؟

۱- از یک پاک کننده ملایم و خشک برای شستن صورتتان استفاده کنید و آرایش روی آن را از بین ببرید. این کار آلودگی ها و چربی هایی که طی روز روی پوستتان نشسته اند را از بین می برد و باعث می شود پوست نفس راحتی بکشد.

سعی کنید این شستشو را بیش از حد ادامه ندهید. بعد از پایان شستشو صورتتان را خشک کنید.

 

بیشتر بخوانید: خودآرایی: نکاتی که برای خود آرایی در منزل لازم است بدانید

 

۲- یک ساعت صبر نمایید، تا طی این زمان، پوستتان به حالت طبیعی خود باز گردد. بهتر است طی این مدت به صورتتان دست نزنید.

۳- با یک دستمال کاغذی پاکیزه، به صورت ملایم به صورتتان ضربه بزنید.

۴- حال می توانید با توجه به آثاری که روی پوست صورت یا دستمال کاغذی مانده است نوع پوست صورت خود را تشخیص بدهید.

 

نوع پوست صورت

 

پوست معمولی

اگر پوستتان معمولی باشد، هیچگونه پوسته پوسته شدن یا چربی را نشان نمی دهد و انعطاف پذیر و صاف خواهد بود. اگر نوع پوستتان معمولی بود، فرد خوش شانسی هستید.

پوست چرب

اگر پوستتان چرب باشد، روی دستمال کاغذی آثار چربی به جا می ماند، این نوع پوست معمولا در برابر تابش خورشید براق می شود.

پوست خشک

اگر پوستتان خشک باشد، این احساس را خواهند داشت که پوستشان محکم کشیده شده است. علاوه بر این، این امکان وجود دارد که پوسته های مرده روی صورت بمانند.

 

نوع پوست صورت - مختلط

پوست مختلط

یکی از متداول ترین انواع پوست، پوست مختلط است. این پوست نشانه های پوست های معمولی، خشک و چرب را دارد. این نوع پوست معمولا در نواحی پیشانی و بینی، چرب است و در باقی نقاط نرمال تا خشک می باشد.

بهتر است اگر دارای چنین پوستی هستید می بایست نکات مربوط به پوست خشک و چرب را با هم رعایت نمایید. این به آن معنی است که برای قسمت های چرب پوستتان (ناحیه T) یعنی بینی و پیشانی از پنبه یا دستمال خشک و برای قسمت های خشک آن از مرطوب کننده ها استفاده نمایید.    

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *