کشف یک نوع جدید از ارتباطات عصبی

زمان مطالعه: 2 دقیقه

در دنیای امروز ارتباطات به شیوه های مختلفی وجود دارد  که روز به روز در حال گسترش می باشد؛ اما تا به حال به ارتباطات اعضای بدن خود فکر کرده اید؟ آیا آن ها هم گسترش می یابند یا این که دانشمندان هنوز به شناخت کافی از این ارتباطات نرسیدند؟

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

سیستم عصبی (nervous system) بدن پیچیدگی های زیادی دارد که شناخت آن دشوار به نظر می رسد.  در چند سال اخیر دانشمندان ارتباطات جدیدی را کشف کرده اند همراه ما بشید تا این ارتباط را بیشتر بشناسید.

ارتباط جدید را بشناسید

ارتباطات عصبی سیستم بدن، ارتباطات بسیار پیچیده و خاص خود را دارد که بشر در حیرت آن مانده است. در سال های اخیر دانشمندان توانسته اند ارتباطات عصبی جدیدی را کشف کنند که این ارتباط می تواند بین دو بخش مغز ارتباط برقرار کنند به طوری که این دو بخش از یکدیگر کاملاً جدا شده است.

دانشمندان بیان کردند که کاربرد دقیق آن را نمی دانند اما این کشف یک نوع ارتباط جدید عصبی است و از این کشف هیجان زده هستند.

قبل از این که این نوع ارتباطات کشف شود دانشمندان بر این باور بودند که انتقال سیناپسی تنها ارتباطات موجود نیست به عنوان نمونه، آن ها در چند دهه می‌دانستند که مغز امواج آهسته از نوسانات عصبی را می‌دهد که از درک ما هدف ایجاد این امواج خارج است.این امواج در هنگام خواب و در بخش هیپوکامپ مغز ظاهر می شوند. بنابراین فرض بر این است که این نوسانات باعث تثبیت حافظه می شود.

ارتباط جدید را بشناسید

بیشتر بخوانید:

بیماری پیسی (برص) چیست؟

کشف اصلی چه بود

کشف اصلی این گروه پژوهشی این بود که نورون هایی که در دو قطعه جدا شده مغز در فاصله فیزیکی نزدیک به یکدیگر هستند و به وسیله یک شکاف کامل در بافت مغزی از یکدیگر جدا شده اند، این میدان الکتریکی می تواند آن ها را فعال کند.

دانشمندان معتقدند که این ارتباط عصبی جدید خود را در سرتاسر بافت مغز گسترش می دهد و به طور بیسیم نورون ها یک بخش از بافت مغز به بخش دیگر انتشار می یابند.

به هر حال به دلیل حیرت‌انگیز بودن این آزمایش کمیته بررسی اصرار داشت که قبل از پذیرش چاپ مقاله، آزمایش را دوباره انجام دهند و با این موضوع موافقت شد اما با توجه به عجیب بودن مشاهده گزارش شده همه چیز با احتیاط در نظر گرفته شد.

باید دید که این موضوع در ارتباطات عصبی در مغز انسان نیز اتفاق می‌افتد نیازمند که نیازمند پژوهش‌های بیشتری است. اما در همین حال همه زوایای این آزمایشات حیرت برانگیز است. به نظر می رسد با سرعت روزافزون پیشرفت تکنولوژی بشر به این هدف هم دست خواهد یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *