یک ضدآفتاب خوب چه ویژگی هایی دارد؟

زمان مطالعه: 3 دقیقه

پوست یکی از مهم ترین و حساس بخش های بدن است که باید تلاش کنید تا آن را به خوبی نگهداری کنید. پوست علاوه بر اینکه یک محافظ برای بدن در مقابل عوامل خارجی است، می تواند تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی افراد داشته باشد. یکی از مواردی که به نگهداری و سلامت پوست کمک می کند و از آسیب دادن آن جلوگیری می کند، استفاده از کرم های ضد آفتاب است. با ویرامگ همراه باشید تا به شما بگوییم یک ضدآفتاب خود چه ویژگی هایی دارد؟

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

معیارهای مختلفی برای انتخاب ضدآفتاب وجود دارد، به عنوان مثال ترکیب و موادی که در ساخت آن استفاده شده و یا نوع پوست می تواند معیارهای انتخاب یک کرم ضد آفتاب باشد.

پیش از خرید ضدآفتاب به چه چیزی باید دقت داشت؟

  • بهتر است تا پیش از خرید کرم ضد آفتاب به متخصص پوست مراجعه کنید تا پزشک با توجه به نوع پوست ضد، آب مناسب به شما معرفی کند.
  • حتما پیش از استفاده از کرم، ترکیبات آن را چک کنید، تا در صورت داشتن آلرژی متوجه شوید.
  • یک ضد آفتاب خوب چه ویژگی هایی دارد؟

یک ضد آفتاب خوب چه ضد آفتابی است؟

یک ضد آفتاب خوب باید بتواند تمام اشعه فرابنفش یعنی نوع A و نوع B را تحت کنترل بگیرد. و همچنین بتواند ظاهری سازگار با پوست داشته باشد.

از دیگر ویژگی های یک کرم ضد آفتاب باید به مقاوت آن در برابر نور، آب و تعریق اشاره کرد. این ویژگی باعث شده تا رقابت بسیار شدیدی میان شرکت های تولید کننده شکل بگیرد ، زیرا مصرف کننده به مقاوت ضد آفتاب بسیار توجه می کنند.

معمولا ضد آفتاب ها به دو شکل عمل می کنند، نخست اینکه ضد آفتاب با پراکنده کردن اشعه از جذب آن به سمت پوست جلوگیری می کنند و در برخی دیگر ممکن است عملکرد ضد آفتاب از جذب اشعه فرابنش جلوگیری کند.

کرم ضد آفتاب برای پوست های چرب

افراد دارای پوست چرب همیشه با مشکلات بسیار زیادی رو به رو می شوند. عوارضی که چربی پوست ایجاد می کنند معمولا جوش و باز شدن منافذ پوست است. این افراد بسیار کم از کرم های مختلف استفاده می کنند زیرا هرگونه ماده چرب می تواند باعث تشدید جوش بر روی پوست آن ها شود. همین دلیل افرادی که پوست چرب دارند از هر نوع ضدآفتابی نمی توانند استفاده کنند.

فرمولاسیون SPF مبتنی بر آب می تواند گزینه بهتری برای پوست های چرب باشد. فرمولاسیون SPF مبتنی بر آب در پوست تغییراتی ایجاد می کند که باعث خشکی پوست می شود و از بروز آکنه و جوش جلوگیری می کند.

ضد آفتاب برای پوست خشک

معمولا پوست های خشک از چربی پایینی برخوردار هستند و در دسته پوست های حساس قرار می گیرند. به طور معمول افرادی که دارای پوست خشک هستند پس از استهام و شستشوی در پوست خود احساس ناراحتی می کنند و نیاز دارند تا پوست خود را چرب و یا مرطوب کنند.

افرادی که دارای پوست خشک هستند، بهتر است تا از ضد آفتاب هایی استفاده کنند که  SPF بالایی دارند. SPF بالا می تواند باعث افزایش رطوبت پوست شود.

یک ضد آفتاب خوب چه ویژگی هایی دارد؟

ضدآفتاب برای پوست جوش دار

بسیاری از افراد هستند که به دلایل مختلفی ممکن جوش و یا هر گونه آلرژی پوستی داشته باشند. این افراد در زمان انتخاب ضد آفتاب باید دقت داشته باشند که ترکیبات آن بدون هرگونه ماده آلرژی زا باشد. به عنوان مثال ضد آفتاب هایی استفاده کنند که فاقد الکل و چربی باشند.

خصوصیات بهترین ضدآفتاب

در کل باید به این نکته توجه داشته باشید که بهترین کِرمی که می تواند برای پوست شما مناسب باشد، ضد آفتابی است که در زمان استفاده احساس ناراحتی در شما ایجاد نکند، همچنین در زمان استفاده از ضد آفتاب نباید هیچگونه تغییری در پوست شما ایجاد شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *