انیمیشن کوکو ، انیمیشنی برای عاشقان موسیقی

زمان مطالعه: 3 دقیقه

موسیقی غذای روح است و تقریبا کسی را پیدا نمی کنید که این مسئله را انکار کند. انیمیشن کوکو داستانی است که حول همین محور می گردد. کوکو انیمیشنی است از دل مکزیک، جایی که همه عاشق موسیقی و رقص و آواز هستند اما انیمیشن کوکو روایت‌گر راستانی متفاوت است، تنفر از موسیقی!!!

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

 

داستان انیمیشن کوکو

میگل نقش اصلی داستان، پسر بچه‌ای 10 ساله است که عاشق موسیقی است اما خانوادش‌اش برخلاف تمام مکزیکی‌ها، از موسیقی متنفرند و دائما او را از علاقه‌اش دور می‌کنند.

میگل اما با همه محدودیت‌ها دور از چشم همه گیتار می‌زند و عاشق یک موسیقی دان مشهور است.
شخصیت اصلی انیمیشن کوکو، میگل، یک روز تصمیم می‌گیرد که علی رغم مخالفت همه خانواده‌اش در مسابقه موسیقی شرکت کند اما چون گیتار ندارد به فکر دزدین گیتار همان موسیقی دان معروف می‌افتد که البته تصور می‌کند این موسیقی دان پدر بزرگش است.

بخش‌هایی از انیمیشن کوکو
بخش‌هایی از انیمیشن کوکو

میگل به دنیای مردگان می‌رود

میگل همین که گیتار را به دست می‌گیرد وارد دنیای مردگان می‌شود! در کمال تعجب وی همه خانواده و اجداد خود را در این دنیا می‌یابد اما میگل برای بازگشت به دنیای زنده‌ها نیاز به رحمت یک موسیقی دان دارد از این رو وی به دنبال پدر بزرگش می‌گردد.

رحمت خواستن میگل از اجدادش برای بازگشت به دنیای زنده‌ها
رحمت خواستن میگل از اجدادش برای بازگشت به دنیای زنده‌ها

او با موسیقی دان بزرگ ملاقات می‌کند اما حین این ملاقات متوجه می‌شود این موسیقی دان نه تنها پدر بزرگ او نیست، بلکه او بعد از کشتن پدربزرگ میگل، هکتور، تمام اشعار او را دزدیده و به شهرت جهانی رسیده است.

هکتور، پدربزرگ واقعی میگل، همان موسیقی دان اصلی، به همین دلیل که به خانه باز نگشته بود مورد تنفر خانواده قرار گرفته بود اما او بی‌تقصیر بود.

مردگان برای اینکه می‌توانستند به دنیای زنده‌ها بیایند و با خانواده زنده خود ملاقات کنند باید عکسشان روی میز مراسم قرار می‌گرفت اما هیچ کس عکس پدر بزرگ میگل را روی میز مراسم نمی‌گذاشت و او فراموش شده‌ای بود که هیچ کسی را نداشت.

رفتن میگل به دنیای مردگان_ انیمیشن کوکو
رفتن میگل به دنیای مردگان_ انیمیشن کوکو

میگل در دنیای مردگان، امیدی برای هکتور

آمدن میگل به دنیای مردگان باعث شد تا پدربزرگش امیدی برای ملاقات خانواده زنده خود پیدا کند. او سعی کرد میگل را به همان موسیقی دان مشهور برساند و در عوض میگل هم عکس او را روی میز مراسم بگذارد اما در همین حین متوجه می‌شود که پدربزرگ واقعی‌اش همان مرد فراموش شده است و البته همان موسیقی دان مشهوری است که آثارش به سرقت رفته است.

در کشاکش‌های انیمیشن کوکو، تنها عکسی که از هکتور، پدربزرگ میکل وجود داشت از بین می‌رود و همه امید او برای دیدن دوباره تنها دخترش، مامان کوکو، از بین می‌رود.

اینجاست که فرصت میگل برای بازگشت به دنیای زنده‌ها رو به پایان است. او مجبور می‌شود بدون داشتن عکس پدربزرگش به دنیای زنده‌ها بازگردد.

اینجاست که به نظر می‌رسد هکتور کاملا محو شود.

بازگشت میگل به دنیای زنده‌ها

داستان انیمیشن کوکو با بازگشت دوباره میگل به دنیای زنده‌ها از سر گرفته می‌شود.

میگل بعد از برگشت به دنیای زنده‌ها گیتار پدربزرگش را هم به همراه دارد. او به دیدار مادربزرگش، مامان کوکو می‌رود.

مامان کوکو که پیرزنی فرتوط است همه چیز را فراموش کرده است و کسی را به خاطر نمی‌آورد. میگل سعی می‌کند با یادآوری خاطرات پدربزرگش، هکتور را از محو شدن برای همیشه نجات دهد اما ماما کوکو هیچ چیزی را به یاد نمی‌آورد.

در آخر میگل با خواندن شعری که پدربزرگش همیشه برای مادربزرگ کوکو می‌خوانده، او را شاد می‌کند. مامان کوکو تنها چیزی را که یاد آورد شعر پدرش، هکتور، بود و همین شروعی می‌شود تا دیگر خانواده او از هکتور و البته شعر و آواز و موسیقی منتفر نباشند.

سپس مامان کوکو قطعه عکسی از پدربرزگ میگل را که برای سالیان دور است از دفترچه خاطراتش پیدا می‌کند و همین دلیلی می‌شود تا هکتور بتواند برای دیدن خانواده زنده‌اش به دنیای زنده‌ها بیاید و یک بار دیگر بتواند دخترش، کوکو را ببیند…

میگل و ماما کوکو_ انیمیشن کوکو
میگل و ماما کوکو_ انیمیشن کوکو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *