تخت آهنین؛ آخرین قسمت سریال بازی تاج و تخت

زمان مطالعه: 3 دقیقه

مجموعه تلویزیونی بازی تاج و تخت یک مجموعه به سبک خیال پردازی حماسی است که برگرفته شده از داستان های فانتزی جرج آر مارتین، ترانه یخ و آتش است که جزو پرفروش ترین مجموعه داستان ها است.

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

با ویرامگ همراه باشید، در این مقاله قصد داریم شما را با سریال پرطرفدار بازی تاج و تخت آشنا کنیم.

خلاصه کلی از بازی تاج و تخت

این فیلم بر روی سه محور می چرخد اولین آن جنگ بین خانواده های اشرافی برای بدست آوردن تخت آهنین و پادشاهی هفت اقلیم است؛ دومین محور یورش موجودات افسانه ای از شمال و نزدیک بودن زمستان طولانی است و سومین آن کوشش فرزندان شاه خلع شده برای گرفتن تاج و تخت است.

این سریال جزو پرطرفدارترین سریال ها در شبکه HBO است که طرفداران زیادی در کشورهای مختلف دارد و جوایز زیادی را کسب کرده است از شخصیت های این فیلم می توان دنریس تارگرین، تیریون لنیستر، جان اسنو، سرسی لنیستر، سمول تارلی و…. را نام برد.

در ادامه به بررسی آخرین قسمت از این سریال دیدنی می پردازیم.

بیشتر بخوانید:  بررسی فیلم کتاب سبز

سریال بازی تاج و تخت

تخت آهنین

به آخرین قسمت از سریال بازی تاج و تخت، ششمین قسمت از فصل ۸ و در مجموع هفتاد و سومین قسمت آن تخت آهنین گفته می شود. دی بی وایس و دیوید بنیاف سازندگان سریال، نویسندگی و کارگردانی این اپیزود را انجام دادند. ۱۹ مه ۲۰۱۹ این قسمت در شبکه اچ بی او در کانادا و ایالات متحده آمریکا پخش شد با ویرامگ ما باشید تا در مورد این فیلم و این قسمت بیشتر بدانید.

تخت آهنین با بیشترین بیننده

شاید HBO تصور نمی کرد که یک قسمت از یک سریال بتواند ۱۳.۶ میلیون بیننده داشته باشد؛ اما تخت آهنین توانست این تعداد بیننده را جذب کند و رکوردی بر جای بگذارد. در کل در این قسمت دنریس تارگرین بر تخت آهنین تکیه می زند؛ این تخت نمادی از فرمانروایی بر سرزمین وستروس و هفت پادشاه آن می باشد. پس از آن شخصیت دنریس پس از رسیدن به پادشاهی به نمایش گذاشته می شود و اما تخت آهنین چه بود؟  در مورد تخت آهنین چه می دانید؟

خلاصه تخت آهنین

پس از نابودی کینگز لندینگ، گری ورم تمامی سربازان اسیر شده که در میان آن ها  جیمی و سرسی  بودند را علی رغم مخالفت شدید جان اسنو به دستور دنریس اعدام می کند.

دنریس ارتش دوتراکی و آنسالید را جمع می کند و بیان می کند که می خواهد تمام دنیا را آزاد کند؛ تیریون هنگامی که جسد سرسی و جیمی را در خرابه های قلعه سرخ یافت می کند، در مقابله با استبداد دنریس از مشاوره به وی استعفا می دهد؛ با این تصمیم، دنریس دستور بازداشت تیریون را می دهد تا به سرانجام سرنوشت سربازان اسیر شده نزدیک شود.

دنریس قصد دارد که سانسا و جان را بکشد؛ تیریون و آریا این هشدار را به جان می دهند و می گویند که می تواند وستروس را در دست بگیرد. هنگامی که دنریس و جان با یک دیگر روبرو می شوند، پس از در آغوش گرفتن یکدیگر جان، دنریس را با خنجر به قتل می رساند. اژدهای دنریس پس از ذوب کردن تخت آهنین جسد او را به دور دست ها می برد.

بیشتر بخوانید:  سریال چرنوبیل

پس از چند هفته قدرتمندان وستروس و استارک ها به کینگز لندینگ وارد می شوند تا در مورد سرنوشت آن تصمیم بگیرند؛ گری ورم به دلیل این که جان، دنریس را کشته است او را به زندان می اندازد؛ تیریون که از زندان آزاد شده است، پیشنهاد می دهد که از موروثی کردن تخت پرهیز کنند و فرمانروایان آینده وستروس را اشراف عالی رتبه انتخاب کنند. فرمانروایان پیشنهاد تیریون را قبول می کنند به جز سانسا که استقلال شمال را می خواهد.

سرانجام فرمانروا برن می شود و مشاور اعظم خود را تیریون انتخاب می کند؛ پیروان دنریس خواستار مجازات جان هستند؛ حکومت فعلی، او را به شمال تبعید می کند تا به نگهبانان شب ملحق شود. ارتش آنسالید به همراه گری ورم به جزایر ناث می روند.

بیشتر بخوانید:  معرفی بهترین سریال های خارجی

تیریون شورای پادشاهی یعنی سم، برین، بران و داوس را جمع می کند تا در مورد آینده کینگز لندینگ فکر کنند. در قلعه سیاه، جان به گوست و تورموند اضافه می شود و به سمت دیوار یخی می روند.

سانسا ملکه شمال می شود و آریا به همراه کشتی مسافر دریای ناشناخته غرب وستروس می شود.

اما بازخوردها و نظرهای منتقدین و تماشاگران در مورد این فصل چه بود؟ این فصل قسمت های موافق و مخالف زیادی داشت که باعث شد منتقدان و تماشاگران نظرات مثبت و منفی زیادی را وارد کنند تا جایی که طرفداران سریال درخواست بازسازی کامل فصل هشتم را دادند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *