فیلم انتقام جویان ۴ : پایان بازی و سفر در زمان

زمان مطالعه: 3 دقیقه

اگر شما هم فیلم انتقام جویان ۴ ، جنگ ابدیت را دیده باشید، حتما بعد از پایان فیلم، شکلی از احساس ناراحتی (به خاطر مرگ قهرمانان فیلم) توام با سوالات زیاد در ذهنتان شکل گرفته است.

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

با ویرامگ همراه باشید تا به سوالاتی که با دیدن فیلم انتقام جویان ۴ ، در ذهنتان پیش آمده است، جواب دهیم.

شاید مهم ترین سوالی که ذهن شما را درگیر کرده باشد، این است که چگونه می توان از مرگ قهرمانان فیلم جلوگیری کرد؛ یا این که آن ها را به زندگی باز گرداند. اولین روشی که به ذهن نویسندگان این فیلم رسیده است، سفر در زمان است.

 

بیشتر بخوانید: سریال خارجی : ساخت فیلم سینمایی از سریال برکینگ بد

 

اما آیا می شود همه چیز را به این آسانی حل کرد.

سوال دیگری که ممکن است ذهن شما را مشغول کرده باشد، این است که مرد مورچه ای کجاست؟ چرا در این نبرد در کنار دیگر مبارزان، به مبارزه نمی پردازد؟

برای یافتن پاسخ این سوال باید فیلم مرد مورچه ای و زنبور را دیده باشید. مرد مورچه ای به دلیل اتفاقاتی که در فیلم کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی، افتاده است در بازداشت خانگی به سر می برد.

نکته ای که باید به آن دقت کرد این است که فیلم مرد مورچه ای و زنبور، در راستای فیلم انتقام جویان ۴ ، پیرامون قلمرو کوانتومی اتفاق می افتد.

دکتر کیس که یک فیزیکدان و همکار کمپانی مارول است. در مصاحبه ای با جمله «کد منبع واقعیت» قلمرو کوانتومی را توصیف می کند. او همچنین عنوان کرده یکی از مزایای قلمرو کوانتومی سفر در زمان است.

به علاوه، در فیلم مرد مورچه ای و زنبور، شاهد آن هستیم که همسر دکتر پیم که سال ها در قلمرو کوانتومی اسیر بوده، موفق می شود خاطراتش را در ذهن مرد مورچه ای (اسکات لنگ) قرار دهد.

برادران روسو کارگردان فیلم انتقام جویان 4
برادران روسو کارگردان فیلم انتقام جویان ۴

به نظر می آید خوابی که تونی استارک، در اوایل فیلم «جنگ ابدیت» درباره کودکشان برای نامزد خود بیان می کند، می تواند ارتباط مهم انتفام جویان ۴ با قلمرو کوانتومی را تا حدودی اثبات کند.

 

بیشتر بخوانید: ملی و راه های نرفته اش

 

به زبان دیگر این خواب می تواند نشان این باشد که تونی استارک از آینده پیشگویی اتفاقات خوشایند را برای خود فرستاده است.

شاید در نگاه اول برایتان عجیب باشد. اما شکی نیست که مرد مورچه ای که در آخر فیلم جدید خود، به خاطر بشکن نابودگر تانوس، در قلمرو کوانتومی اسیر می شود. نقشی حیاتی در پیروزی انتقام جویان ۴ بر تانوس خواهد داشت.

یکی دیگر از شخصیت های کلیدی که در پیروزی قهرمانان بر تانوس نقش دارد، یکی از قربانیان بشکن تانوس در انتهای فیلم جنگ ابدیت است و آن کسی نیست جز دکتر استرنج.

برادران روسو این شخصیت را به خاطر این که از سنگ زمان بهره می برد، یک گام از دیگران جلو تر می دانند.

وی در فیلم جنگ ابدیت، طی یک صحنه کلیدی، ۱۴ میلیون و ۶۰۵ سناریو احتمالی چگونگی نبرد با تانوس را با کمک سنگ زمان بررسی  و اعلام می کند که آن ها تنها از یک سناریو می توانند بر تانوس غلبه کنند، در این صحنه او به مرد آهنین می گوید این «پایان بازی است.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *