معرفی انیمیشن zero، راهی پرپیچ و خم از تبعیضات اجتماعی تا موفقیت

زمان مطالعه: 3 دقیقه

انیمیشن zero روایت‌گر داستان زندگی بسیاری از افرادی هست که تحت تاثیر شرایطی ناخواسته مورد تبعیض قرار می‌گیرن.
واقعیت اینه که همه ما در شرایط و موقعیت‌هایی پا روی این دنیا می‌ذاریم که هیچ کدوم دست خودمون نیست؛ اما همین ناخواسته‌ها هستن که خواه و ناخواه زندگی ما، شخصیتمون، دید جامعه نسبت بهمون و حتی شرایط زندگی آینده‌مون رو تحت تاثیر قرار می‌دن.
خیلی از افراد در شرایطی سخت از نظر مالی و جایگاه اجتماعی متولد می‌شن. بعضی از این افراد جایگاهی که توش هستن رو می‌پذیرن و حتی تلاشی برای بهتر شدنش نمی‌کنن اما بعضی دیگه با تلاش و کوشش سعی می‌کنند دنیاشون رو بهتر کنن.
اگرچه همه تبعیضات اجتماعی باعث می‌شه مسیر رشد این افراد خیلی سخت‌تر از افراد دیگه باشه و یا حتی تلاش‌ها و استعدادهاشون نادیده گرفته بشه؛ اما اونایی که از این مسیر با موفقیت عبور می‌کنند افراد واقعا قابل تحسینی هستن.
انیمیشن zero هم زندگی همین دسته افراد رو به ساده‌ترین شکل ممکن روایت می‌کنه، افرادی که در عین محدودیت، نادیده گرفته شدن، سختی راه زندگی و کمبود امکانات و در عین ناباوری موفق می‌شن.

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

 

داستان انیمیشن zero

آدم‌های داستان انیمیشن zero آدم‌های کاموایی هستن که با یک عدد روی بدنشون به دنیا می‌آن، عددی که هیچ حق انتخابی دربارش ندارن. هرچی عدد روی بدنشون کم‌تر باشه بی‌ارزش‌تر محسوب می‌شن و حقوق اجتماعی پایین‌تری دارن. بداقبال‌ترین آدم کاموایی داستان روی بدنش عدد صفر داره.

این افراد داستان عنوان zero رو بهشون داده هیچ حقی در اجتماع ندارن، دائما در مدرسه مورد تمسخر هم کلاسی‌هاشون قرار می‌گیرن، به هیچ عنوان توی بازی‌های گروهی شرکت داده نمی‌شن، و بعدها کار مناسبی براشون پیدا نمی‌شه، حتی حق ازدواج و بچه دار شدن هم ندارن! 🙁

نمایی از انیمیشن zero
نمایی از انیمیشن zero

Zero داستان ما همچنان در این شرایط زندگی می‌کنه تا اینکه با دختری که اتفاقا اون هم عدد صفر روی بدنش نوشته شده آشنا می‌شه. این آشنایی شروع همه تغییرات قشنگ زندگی zero هست.
این دو نفر وقتی که کنار هم هستن تمام شرایط نامساعد زندگی و طبقه اجتماعیشون رو فراموش می‌کنند.

نمایی از انیمیشن zero
نمایی از انیمیشن zero

 

وقتی این دو نفر با هم ازدواج می‌کنند مامورین متوجه موضوع می‌شن و zero رو زندانی می‌کنند اما همسر zero باردار هست و این موضوع رو از همه پنهان می‌کنه.
بعد از چند ماه بچه zero به دنیا می‌آد اما فرزند این دو تا zero عددی روی بدنش درج شده که از همه عددهای ممکن با ارزش‌تره. همین باعث می‌شه تا همه کسایی که به zero و تمام zeroها توهین کنند، جلوی فرزندشون سر تعظیم خم کنند…

نمایی از انیمیشن ero
نمایی از انیمیشن zero

انیمیشن zero روایت همون افرادی هست که از هیچ به همه چیز رسیدن…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *