با این لباس های تابستانی خنک بمانید

زمان مطالعه: 3 دقیقه

شما در فصل تابستان جز انتخاب لباس تابستانی مناسب و مطابق با سلیقه خود، می توانید لباسی را انتخاب کنید که در آن کمتر گرما را احساس کنید.

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

در فصل تابستان و هوای گرم افراد باید به رعایت بعضی از نکات توجه کنند. هوای گرم می تواند بر روی سیستم و عملکرد درست بدن تاثیر بگذارد. که این تاثیرات می تواند منجر به ایجاد بیماری شود.

در فصل تابستان باید توجه داشت که بدن با کم آبی مواجه نشود و در اینجاست که باید علاوه بر نوشیدن آب، به نوع پوشش و لباس دقت بیشتری کرد.

با ویرامگ همراه باشید؛ در این مقاله قصد داریم به شما بگوییم که در تابستان چه نوع لباسی بهتر است بپوشید.

 

لباس های تابستانی خنک

باید در نظر داشته باشید که اگر فردی گرمایی هستید و احتیاج به پوششی دارید که در آن احساس گرمای کمتری داشته باشید، باید دقت کنید که از لباسی که جنس آن از پلی استر و نایلون است به هیچ وجه استفاده نکنید. پارچه هایی که از الیاف پلی استر و نایلون تشکیل شده اند، خود می توانند ایجاد کننده و تشدید کننده گرما باشند.

پارچه های طرح دار، چروک و براق نیز می توانند انتقال دهنده و ایجاد کننده گرما باشند. پس در انتخاب لباس دقت کنید!

در فصل تابستان باید لباس هایی که پارچه آن ها از الیاف طبیعی تشکیل شده است را جایگزین لباس های خود کنید.

لباس هایی که از الیاف طبیعی تشکیل شده اند، را می توان گفت که قابلیت موئینگی دارند. بدین صورت که الیاف لباس می تواند به خنک شدن بدن کمک کند. الیاف پنبه ای گیاهی یا کتان عرق و رطوبت سطح روی بدن را به خود جذب می کند و در تمام سطح پارچه لباس پخش می کند.

این رطوبت درست همانند یه سیستم خنک کننده مانند کولر عمل می کند که با گذر هوا از بین الیاف پارچه، هوایی خنک ایجاد می کند. حتی ممکن است زمانی که تعریق زیاد می شود، منجر به خنک شدن هرچه بیشتر بدن شود.

بدن در فصول گرم بد بو می شود به این دلیل که عرق بر روی پوست باقی می ماند. و این اتفاق باعث ایجاد بو می شود. خاصیت موئینگی می تواند به خوش بو ماندن بدن هم کمک کند. وقتی که رطوبت و عرق بدن به سرعت جذب الیاف پارچه شود، از ایجاد بو جلوگیری می شود.

 

لباس تابستان

احساس خنکی در لباس هایی از جنس الیاف طبیعی

سیستم لباس هایی که از الیاف طبیعی تشکیل شده اند، درست مانند سیستم کولرهای آبی عمل می کنند. در کولرهای آبی آب پخش شده بر بروی پوشال، و گذر هوا از میان پوشال خیس، ایجاد بادی خنک می کند. در لباس های مناسب تابستان که اکثر آن ها از الیاف طبیعی تشکیل شده اند هم به همین صورت است که، پارچه با جذب رطوبت بدن مانند پوشال های خیس کولرهای آبی عمل می کند.

تاثیر رنگ در خنکی لباس تابستانی

توجه داشته باشید که علاوه بر جنس الیاف لباس، باید به رنگ آن نیز توجه داشته باشید. لباس های که رنگ تیره دارند برای فصل تابستان و بخصوص زیر نور آفتاب مناسب نیستند. باید رنگ هایی را انتخاب کنید که باعث ایجاد بازتاب نور شود. مانند رنگ سفید و یا انتخاب رنگ هایی از طیف روشن.

لباس مناسب تابستان

انتخاب لباس ها سبک و آزاد

لباس های که جنس آن ها سبک و مدلشان آزاد و گشاد است، برای تابستان انتخاب مناسبی هستند. وقتی ما در تابستان لباسی را انتخاب می کنیم که وزن بالایی دارد باعث مصرف انرژی بیشتری می شود که این اتفاق باعث ایجاد حس گرمای بیشتری می شود.

لباس هایی که تنگ و چسبان هستند حس گرما را چند برابر می کنند. پس در نتیجه مناسب فصل تابستان نیستند. در مقابل پوشیدن لباس هایی گشاد انتقال حس گرما را کمتر می کنند زیرا لباس های گشاد، جا به جا شدن هوا را آسان می کنند.

و در آخر باید گفت که در کنار رعایت تمام این اصول در فصل تابستان، نوشیدن آب را فراموش نکنید. و در صورت امکان از کلاه، دستکش و چتر استفاده کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *