راه های افزایش ماندگاری عطر روی بدن

زمان مطالعه: 3 دقیقه

 

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

استفاده از انواع عطر از زمان قدیم امری مرسوم درمیان مردم دنیا بوده است. استفاده از عطر به نوعی در آراستگی افراد تاثیرگذار بوده و هست. نکته ای که همیشه در طول تاریخ به آن توجه شده است، پیدا کردن راهکاری برای ماندگار کردن بوی عطر و ادوکلن بر روی لباس و بدن بوده، که یکی از عمده ترین دلایل این اتفاق، بالا بودن ارزش عطر به لحاظ قیمت است. و تمام انسان ها به این نکته باور دارند که عطر بخشی از آرایش و آراستگی است، پس نمی توان آن را حذف کرد. و اما همیشه به دنبال روشی برای ماندگار کردن عطر بوده اند تا در نهایت بتوانند در مصرف خود صرفه جویی کنند.

در ادامه چند راهکار برای ماندگار کردن بوی عطر و ادوکلن گفته خواهد شد.

انتخاب عطر مناسب همانند انتخاب لباس باید به درستی انجام شود. عطر و ادوکلن بسیار در ظاهر افراد تاثیرگذار است. به همین خاطر باید در انتخاب عطر مناسب دقت کنید. باید به این نکته توجه داشت که، همیشه خرید عطر و ادوکلن های گران قیمت نمی تواند دارای ماندگاری زیاد باشد و باید در کنار آن اصول استفاده صحیح از عطر را یادگرفت. استفاده نادرست از عطر می تواند ماندگاری آن را به شدت کاهش دهد، هرچند که از عطری گراقیمت و مرغوب استفاده شود. اما ممکن است که شما اغلب از عطری معمولی استفاده کنید و بتوانید با استفاده درست، ماندگاری آن را بر روی لباس و بدن افزایش دهید.

توجه کنید!

هیچ وقت عطرها، ادوکلن ها و اسپری های خود را در مجاورت نور آفتاب و رطوبت قرار ندهید، زیرا این عوامل می توانند بر بروی کیفیت و ماندگاری عطر تاثیرگذار باشند. جای مانسب برای نگهداری عطر جایی است که دور از نور و فضای گرم باشد.

قبل از استفاده از عطر بر روی محل مورد نظر را چرب کنید

برای ماندگاری بهتر عطر و ادوکلن، بهتر است آن را روی نقاطی از بدن اسپری کنید که نبض دارد. بهتر است قبل از استفاده از عطر روی این نقاط کمی لوسیون چرب مانند وازلین بمالید. اصولا چربی می تواند ماندگاری عطر را افزایش دهد.

بیشتر بخوانید:

معرفی عطر های مناسب تابستان

 

از لوسیون های بدون بو استفاده کنید

اگر می خواهید از لوسیون و کرم های مرطوب کننده استفاده کنید، باید توجه کنید که فاقد بو و دارای مقداری چربی برای تاثیر بر ماندگاری عطر داشته باشد. بوی لوسیون می تواند روی کیفیت و ماندگاری عطر تاثیرگذار باشد.

پس از حمام عطر بزنید

رطوبت نیز می تواند از عوامل تاثیرگذار بر روی ماندگاری عطر باشد. پس توجه کنید که پس از حمام زمانی که پوست شما هنوز مرطوب است عطر را بر روی بدن خود اسپری کنید. فراموش نکنید که عطر را قبل از پوشیدن لباس استفاده کنید تا لکه عطر بر روی لباستان به جا نماند. لکه های عطر بر روی پارچه ممکن است هیچ وقت از بین نروند.

پس از حمام عطر بزنید

عطر را روی بدن خود نمالید

زمانی که عطر را روی نبض یا گردن خود اسپری کردید، هرگز آن را نمالید این کار باعث از بین رفتن رایحه واقعی عطر و ادوکلن می شود. پس از اسپری کردن عطر و یا ادوکلن چند ثانیه دست نگهدارید تا رایحه واقعی عطر از بین نرود.

ماندگاری عطر بر روی نقاط گرم بدن و نبض

برای افزایش ماندگاری عطر، آن را بر روی نبض و نقاط گرم بدن اسپری کنید. بخش های گرم بدن می تواند بوی عطر را به سطح پوست منتقل کند. آرنج، گردن، بالای شکم، پشت ران پا، مچ دست، پشت زانو و روی قوزک ها از جمله نقاط گرم بدن هستند.

 

رایحه عطر یا ادوکلن را ملایم کنید

برای ملایم کردن رایحه عطر و یا ادو کلن، آن را در هوا اسپری کنید و از آن عبور کنید. با این کار عطر با رایحه ای ملایم بر روی کل بدن می نشیند.

رایحه عطر یا ادوکلن را ملایم کنید

موهای خود را خوشبو کنید

وجود الکل در انواع عطر و ادوکلن، در صورتی که مستقیم بر بروی مو اسپری شود باعث خشکی و ریزش مو می شود. برای جلوگیری از این آسیب شما می توانید عطر و یا ادوکلن را روی شانه اسپری کنید و سپس موهای خود را شانه بزنید. و البته بهتر است از انواع عطر که مخصوص مو می باشد استفاده کنید

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *