چه عطری برای فصل زمستان مناسب است؟

زمان مطالعه: 3 دقیقه

عطر یکی از چیزهایی است که می تواند تاثیر بسیار زیادی در شکل گیری شخصیت افراد داشته باشد. عطرها این قدرت را دارند تا بتوانند شخصیت افراد را توصیف کنند. همچنین ممکن است یک رایحه یا بویی خاص باعث شود تا یک خاطره به شکلی عمیق در ذهن ما و سایر افراد ثبت شود. اما باید این نکته را بدانید که انتخاب در شرایط و فصول خاص متفاوت است. به همین دلیل افرادی که به عطر علاقه مند هستند سعی می کنند تا عطرهایی متناسب با شرایط انتخاب کنند. با مجله اینترنتی ویرامگ همراه باشید، در این مقاله به شما خواهیم گفت که چه عطری برای فصل زمستان مناسب است؟

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

یکی از مواردی که باید در زمان خرید و استفاده از عطر به آن توجه داشت، فصل است. عطرها این قابلیت را دارند تا احساسی که در هر فصل وجود دارد را از طریق بو به افراد منتقل کنند.

چه عطری برای فصل زمستان مناسب است؟

ویژگی عطرهای زمستانی

تمام عطرها می توانند دارای ویژگی های خاصی باشند، به عنوان مثال ساده ترین ویژگی که در عطرها  وجود دارد و می توان آن ها را از یکدیگر تفکیک کرد، عطرهای زنانه و مردانه است. توصیفی که از عطرهای زنانه و مردانه وجود دارد گاهی شیرین و تلخ بودن آن است، اما گاهی عطرها باید متناسب با فصل انتخاب شوند.

برخی از ویژگی های عطرهای زمستانی شامل موارد زیر است:

سنگینی

معمولا در فصول گرم بهتر است تا از عطرهای سبک استفاده شود. اما برخلاف عطرهای تابستانی، عطرهای زمستانی بسیار سنگین هستند. سنگین بودن عطرهای زمستانی یک ویژگی مثبت است، زیرا ماندگاری عطر را چند برابر می کند.

یکی از عواملی که باعث می شود تا ماندگاری عطرهای زمستانی بیشتر باشد، خشکی پوست است. زیرا تعریق در فصول گرم می تواند باعث از بین رفتن رایحه ی عطر شود.

نوت یا رایحه عطر

توجه داشته باشید که تمام عطرها دارای نوت و یا رایحه اولیه، میانی و اصلی هستند. در این سه مرحله رایحه عطر متفاوت است. مهم ترین مرحله در رایحه عطر، نوت نهایی است که ماندگاری و رایحه ی اصلی به آن وابسته است. به طوری کلی عطرهای تابستانی و فاقد کیفیت، از نوت نهایی برخوردار نیستند.

این درحالی است که عطرهای زمستانی دارای نوت نهایی هستند. درواقع در عطرهای زمستانی نوت نهایی، یک رایحه دل انگیز و ماندگار است

چه عطری برای فصل زمستان مناسب است؟

در زمان خرید عطرهای زمستانی به چند نکته توجه داشته باشید

زمانی که شما تصمیم به خرید عطر می گیرید بهتر است تا به چند نکته توجه داشته باشید.

  • عطر دارای چه رایحه ای است

برای اینکه بتوانید عطر متناسب با فصل زمستان را انتخاب کنید نیاز است تا به نت آن توجه داشته باشید. عطرهایی که برای فصل زمستان مناسب هستند دارای نت یا رایحه گرم و تلخ هستند. این نوع عطرها ماندگاری بسیار بالایی دارند. همچنین نت نهایی آن ها هل، چوب و نعنا است.

  • چه عطری برای بانوان مناسب است

همانطور که به آن اشاره کردیم، عطرهایی که رایحه شیرین دارند برای بانوان مناسب هستند. بسیاری از افراد معتقداند عطرهایی که نوت شیرین دارند برای فصول گرم مناسب هستند. اما باید بدانید که برخلاف این تصور عطرهای شیرین در فصل زمستان رایحه بسیار دل نگیزی خواهند داشت.

عطرهای شیرین در زمستان می توانند رایحه وانیل، شکلات یا کارامل را منتقل کنند.

جمع بندی

توجه داشته باشید که عطر می تواند تاثیرات بسیار زیادی در توصیف شخصیت انسان داشته باشد. درواقع به نوعی می توان با عطرهای خاص و ویژه، شخصیت خود را در ذهن دیگران ماندگار کنیم. همچنین عطرها می توانند یادآور خاطرات باشند. توصیه می شود گاهی عطرهای خود را متناسب با موقعیت و فضایی که در آن حضور دارید انتخاب کنید تا بتوانید خاطرات را برای خود بیادماندنی تر کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *