معرفی عطر های مناسب تابستان

زمان مطالعه: 3 دقیقه

زمانی که صحبت از عطر های تابستانی به میان می آید، در ذهن افراد رایحه ای خنک تداعی می شود. برای انتقال بوی عطر تابستانی، باید در انتخاب عطرهایی با رایحه خنک دقت کنید. با توجه به تحقیقات انجام شده، عطر هایی که مناسب فصل تابستان هستند تفاوت بسیاری در مقایسه با عطرهای فصول خنک دارند. پس باید در انتخاب عطر های تابستانی بیشتر دقت کنید.

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

 

بیشتر بخوانید:  با این لباس های تابستانی خنک بمانید

 

با ویرامگ همراه باشید؛ تا شما را با بهترین عطر های تابستانی آشنا کنیم.

در فصل تابستان باید به دنبال عطر و ادوکلن هایی باشید که ماندگاری بیشتری دارند، زیرا گرما به شدت بر روی کیفیت عطر تاثیرگذار است.

 

عطر تابستان

عطر در تابستان دوام کمتری دارد

عطرهای شیرین در مقایسه با عطرهای خنک ماندگاری بیشتری دارند. همچنین هوای خنک بر خلاف هوای گرم باعث ماندگار شدن رایحه عطر می شود. تابستان و هوای گرم باعث می شود که رایحه عطر و ادوکلن در هوا پخش شود، در نتیجه باعث کم شدن ماندگاری عطر می شود.

مصرف عطر در فصل تابستان بیشتر از فصول دیگر است. در تابستان، افراد به دلیل تعریق زیاد مجبور به تشدید عطر و ادوکلن هستند. اما در کل باید به این نکته توجه داشت که در واکنشی که بدن در تابستان از خود نشان می دهد، باعث می شود تا خیلی زود رایحه عطر کم شود و از طرفی هم هوای گرم اطراف بر روی عطر تاثیر می گذارد. در فصل تابستان و هوای گرم چاره ای جز شدید عطر با فاصله زمانی کمتر وجود ندارد

از لوسیون و کرم مرطوب کننده استفاده کنید

یکی از روش های ساده برای افزایش ماندگاری عطر و ادوکلن، استفاده از چربی و مرطوب کننده است. به طور کلی عطرهایی که دارای چربی هستند، ۱۲ تا ۳۰ درصد ماندگاری بیشتری دارند. همچنین در کنار آن چربی پوست می تواند این ماندگاری را افزایش دهد.

پوست های خشک در مقایسه با پوست های چرب از قابلیت نگهداری رایحه عطر کمتری دارند. پس توصیه می شود که حتما قبل از استفاده از عطر و یا ادوکلن از مرطوب کننده یا لوسیون های چرب بدون بو استفاده شود، تا بتوان ماندگاری عطر را افزایش داد.

 

لوسین تابستان

 

ماندگار کردن عطر

در فصل تابستان دقت کنید که عطر و یا ادوکلن را در چه نقطه ای از بدن اسپری می کنید. نقاطی که دارای نبض هستند به ماندگارتر شدن عطر کمک می کنند. مانند گردن، مچ دست، مچ پا و پشت زانو از جمله نقاط دارای نبض می باشند.

نقاطی که دارای نبض هستند حرارات بیشتری نسبت به سایر نقاط بدن دارند، در نتیجه باعث پخش شدن بوی عطر می شوند. اسپری کردن عطر بر روی مو نیز باعث ماندگار شدن رایحه عطر با شما می شود. البته به این نکته توجه کنید که عطر و یا ادکلن را به طور مستقیم روی مو اسپری نکنید.

عطر های سرد و خنک

در فصل تابستان به هیچ عنوان از عطرهای گرم استفاده نکنید. عطرهای گرم در فصل تابستان باعث شدت بخشیدن به حس گرما می شود. عطرهای خنک اصولا عطرهایی هستند که با استشمام بوی آن احساس خنکی را منتقل کند در توصیف چیزی به مانند احساس وزیدن  نسیمی خنک.

قبل از خرید عطر بهتر است با رایحه خنک و پایه تشکیل دهنده آن آشنا باشید. رایحه هایی مثل چوب درخت سدر، شکوفه لیمو، نعناع هندی، چوب خیس و آویشن از جمله رایحه های خنک هستند. بهتر است قبل از خرید انواع عطر و ادوکلن مطالعه ای در مورد انواع اسانس داشته باشید.

 

بیشتر بخوانید:  سه ماسک معجزه آسا برای از بین بردن جوش های سرسیاه

 

عطرهایی که رایحه خنک و ترش دارند می توانند تداعی کننده بوی مرکبات باشد و در کنار آن احساس خنکی را منتقل کنند. رایحه ترش و خنک باعث ایجاد سرزندگی و در کنار آن حس آرامش در افراد می شود.

اصولا عطر و ادوکلن هایی که رایحه آنها بر پایه مرکبات هست می توانند احساس خنکی را شدیدا منتقل کند. البته این نکته را باید در نظر داشت که عطرهایی که رایحه خنک دارند، ماندگاری کمتری نیز دارند، در نتیجه باید تعداد دفعات استفاده را افزایش داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *