مناسب ترین مدل مو متناسب با جنس مو

زمان مطالعه: 3 دقیقه

ممکن است قبل از رفتن به آرایشگاه به دنبال مدل موهای محبوب و جدید باشید تا به زیبایی و شیک بودن خود بیافزایید؛ اما پس از پیاده کردن مدل روی سر خود متوجه می شوید که زیبایی همانند عکس را ندارد. نکته کار اینجاست که به جنس مدل موی عکس توجه نکرده اید لذا اگر مایلید که بدانید بهترین و مناسب ترین مدل مو برای جنس موها کدام است با ویرامگ همراه ما باشید.

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

فرم صورت مهم تر از جنس مو

اولین مورد در انتخاب مدل مو فرم صورت است. فرم صورت از جنس مو اهمیت بیشتری دارد؛ چرا باید مدل مویی را انتخاب کنید که با فرم صورت شما هماهنگ باشد و آن را متعادل نشان دهد. همچنین اگر در روز کمتر به موهای خود رسیدگی می کنید باید مدل های ساده ای را انتخاب کنید که به نگهداری و حالت دادن نیاز زیادی ندارند.

جنس مو نیز از دیگر مواردی است که باید به آن توجه کنید با رعایت این موارد می توانید مدل موی مناسبی برای خود پیدا کنید و بیشترین هماهنگی را ظاهر شما داشته باشد. در ادامه به بررسی مناسب ترین مدل مو برای جنس موها پرداخته ایم با ما باشید.

مو های حجیم در کنار شاغل بودن

افراد شاغل به دلیل مشغله زیاد در روز کمتر به موهایشان رسیدگی کنند، به خصوص اینکه موهایی با حجم مناسب داشته باشند. این افراد می توانند موهایشان را کمی بالاتر از شانه کوتاه کنند و مقداری از حجم موهایشان را کاهش دهند، اما فرم یک دست آن را حفظ کنند. این مدل مو را می توان با یک برس و یک سشوار در کمتر از ۱۰ دقیقه حالت داد و مو و بافت زیبایی بر روی آن ایجاد کرد و در آخر با یک اسپری مو آن را تثبیت کرد.

مناسب ترین مدل مو برای موهای نازک

خانم هایی که دارای موهای نازک هستند ممکن است حجم زیادی از موهایشان را از دست داده باشم افرادی که موهای نازک دارند می توانند از مدل چند لایه برای موهای خود استفاده کند.

این افراد می توانند مقداری از موها را کوتاه کنند، اما حجم آن را کاهش ندهند و پس از کوتاه کردن مو با اتوی مو یا یک ابزار حرارتی دیگر در موهایشان موج ایجاد کنند. این کار باعث می شود که حجم موها بیشتر به نظر برسد.

همچنین می‌توانند از یک پوشش دهنده ریشه موی همرنگ با موهایشان استفاده کنند تا حجیم بودن موها به چشم بیاید. استفاده از محلول های تقویت کننده رشد مو نیز می تواند راه دیگری برای حجیم شدن موها باشد.

بهترین مدل مو برای موهای وز وزی

اگر موهای وزی دارید و نمی توانید حالت طبیعی آن را حفظ کنید و مجبور می شوید آن ها را صاف کنید و به یک سمت آن ها را جمع کنید. مناسب ترین مدل مو برای جنس موهای وز، بریدن نوک مو نام دارد. در این مدل آرایشگر از یک نرم کننده و یا یک شامپوی مرطوب کننده برای حالت دادن به موها استفاده می کند که حجم موها کاهش پیدا کند و بهتر حالت بگیرد؛ سپس از حالت دهنده استفاده می کنئ که فر موها مشخص شود.

مناسب ترین مدل مو برای جنس موهای بلند و صاف

داشتن موهای بلند زیبایی خود را دارد، اما اگر با آن رسیدگی نشود شبیه به موهای فر می شود یا این که در نهایت آن ها را به شکل دم اسبی می‌بندید؛ اما می توانید برای شکل دادن به آن حدود ۲۰ سانتی متر از آن را کوتاه کنید و یک مدل ایجاد کنید که در قسمت عقب کوتاه تر و در قسمت جلو بلندتر باشد؛ این کار باعث می شود که هم موهای زیبایی داشته باشید و هم چهره شاداب تری داشته باشید.

همچنین می توانید در زمانی که موها صاف نیستند، آن ها را با اتو مو صاف کنید؛ اگر وقت کافی نیز برای این کار ندارید تنها جلوی موها کمی با اتو صاف شود کافی خواهد بود. با ما باشید تا نکاتی در مورد مدل مو بیان کنیم.

  • همیشه موهای فر را صاف و موهای صاف را فر نکنید این کار شاید مدتی خوب به نظر می رسد؛ اما وقت و هزینه زیادی از شما می‌گیرد و به مرور زمان به موهای شما آسیب وارد می کند.
  • همیشه به دنبال مدل موهایی که اکثر مردم دارند و یا بازیگر معروف از آن استفاده می کنند نباشید. ممکن است آن مدل مو به طرف مقابل بیاید، اما برای شما چندان مناسب نباشد.
  • سعی کنید که ویژگی های طبیعی خود را بپذیرید و متناسب با آن مدل مو انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *