میکروبیلدینگ ابرو و نکات ضروری که قبل از انجام آن باید بدانید

زمان مطالعه: 3 دقیقه

اگر از یک زن معمولی سوال کنید، آیا دوست دارد تاتو کند، احتمالا شما را دیوانه خطاب می کند. اگر از او سوال کنید که آیا می خواهد ابروهای خوش فرم داشته باشد بدون اینکه آرایش کند؛ احتمالا سوال می کند، چگونه؟ پاسخ این سوال را میتوان اینگونه داد که با انجام تاتو روی صورت و میکروبیلدینگ میتوان ابروهایی زیبا داشت. با ویرامگ همراه باشید:

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

میکروبیلدینگ، قطعا مثل تاتوی ابروی سالهای قبل نیست. حتما به یاد می آورید که مردم  ابروهای خود را می تراشیدند، اما خطوط تاتو به صورت غیر طبیعی بنظر می رسید.

استفاده از جدیدترین تکنیک های آرایشی در سالهای اخیر از محبوبیت زیادی برخورددار شده اند. به راحتی می توان با استفاده از یک وسیله دستی کوچک که یک میکرونیدل در بالای آن است که به زیر لایه اول پوست رنگدانه هایی تزریق می کند، ابروهایی زیبا را داشت.

با وجود اینکه تمام این روش ها در اینستاگرام وجود دارد، نتیجه آن ها کاملا گیج کننده است؛ چهره کاملا تغییر میکند. اگر شما مطمئن نیستید که میکروبیلدینگ مشکل خط ابروی شما را حل می کند، در زیر نکته هایی را خواهید دید که به تصمیم گیری شما در انجام میکروبیلدینگ کمک می کند.

 

بیشتر بخوانید: میکرونیدلینگ چیست و چه کاری برای پوست انجام می دهد؟

 

برخلاف تاتو های سنتی، میکروبیلدینگ‌ها دائمی نیستند

کلر روزنبرگ سر مربی میکروبیلدینگ در آکادمی ایالات متحده امریکا و صاحب سالن زیبایی در ریتون فلوریدا می گوید:

میکربیلدینگ دائمی نیست، به این معنی که ۶ تا ۳۶ ماه دوام دارد و به این بستگی دارد که شما چه درخواستی دارید. بعد از جلسه اول ، ۴ تا ۸ هفته نیاز به تمدید دارد و سپس هر ۶ تا ۱۲ ماه نیاز به جلسات تکمیلی است.

 

میکروبیلدینگ برای همه نیست

میکروبیلدینگ برای کسانی بهتر است انجام شود که میخواهند به طور کامل ابروها را بازسازی کنند، یا نواقص ابروهای خود را پوشش دهند و یا ابروهایی که خالی هستند را پر کنند. هادلی بنیانگذار بوتیک Blink Beauty در نیو جرسی و نیویورک سی تی توضیح می دهد که: افرادی که می خواهند قوس کمی به ابروهای خود دهند نیز افرادی مناسب برای میکروبیلدینگ هستند.

با این حال، پوستهای خاص و شرایط پزشکی مثل: پوستهای چرب، اگزما، پسوریازیس، رزاسیا، درماتیت، بارداری و برخی از بیماریهای خود ایمنی مانع از انجام میکروبیلدینگ می شوند. علاوه بر این هادلی می گوید: انواع حساسیت های پوستی به راحتی باعث خونریزی می شوند و سبب ضعیف شدن رنگدانه ها میشود که اثر میکروبیلدینگ را بسیار کم می کند.

 

 

میکروبیلدینگ نباید توسط هر کسی انجام شود

به دنبال تکنسین های واجد شرایط باشید، کسانی که دارای گواهی و مدرک تایید شده توسط وزارت بهداشت هستند. این حرفه نیاز به سالها تجربه و گذراندن دوره های لازم و گرفتن مدرک مربی گری دارد.

 

اینکار ممکن است آسیب برساند

بسیاری از متخصصان میکروبیلدینگ برای راحتی مشتریان خود از بیهوشی موضعی و سپس از سوزنهای مخصوص استفاده می کنند. هنگامی که پوست باز می شود، بلافاصله داروی بیهوشی اثر میکند و شما هیچ دردی احساس نمی کنید. در نتیجه بعضی از مشتریان فکر میکنند که این یک تجربه نسبتا بدون درد است؛ حتی بدون استفاده از داروی بیهوشی. یک خانوم خانه دار می گوید: براساس آنچه که شنیده ام، خودم را برای دردهای وحشتناک و صداهای ناخوشایند آماده کرده بودم؛ اما مطمئنن قابل تحمل خواهد بود.

 

بیشتر بخوانید: عوارض عمل بینی چیست

 

نتایج فوری؛ و کمی شدید است

هر تغییری در ابروی شما به یک دوره تنظیم نیاز دارد. اینکار در ابتدا جسورانه بنظر می رسد اما نگران نباشید. بلافاصله بعد از این روش، ناحیه ای که تاتو کرده اید تیره تر و پررنگ تر و در ظاهر بسیار مشخص تر است. اما این نتیجه نهایی نیست؛ بعد از یک تا دوهفته این آثار محو می‌شوند.

میکروبیلدینگ
میکروبیلدینگ

باید از خودتان مراقبت کنید

برای گرفتن بهترین نتیجه، پزشک شما دستوراتی را به شما میدهد که در روزهای ابتدایی بعد از میکروبیلدینگ چه کارهایی را انجام دهید و چه کارهایی را انجام ندهید.

برخی توصیه می‌کنند که ابروها یتان را بشویید و از پماد استفاده کنید، در حالی که برخی خلاف این را توصیه می کنند. مهم اینست که به پزشک خود اعتماد کنید.

پیشنهاد می کنیم به مدت چهار روز در معرض نور مستقیم خورشید و یا تعرق شدید قرار نگیرید.

۱۰ روز از رفتن به استخر وجکوزی و…. خودداری کنید؛ و هنگام حمام کردن سعی کنید صورتتان را تا آنجا که ممکن است زیر دوش نگیرید.

به مدت چهار هفته از هیچ ماسک صورت و کرم های شیمیایی استفاده نکنید.

در هفت روز اول، خارش در موضعی که میکروبیلدینگ انجام داده اید کاملا طبیعی است، پس از دستکاری و خاراندن ابروها جدا خودداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *