هفته مد میلان : مد و فشن

زمان مطالعه: 3 دقیقه

مد چیست و از کجا آمده است؟

معمولا همه ما وقتی کلمه مد را می شنویم، چیزی که  در ابتدا به ذهنمان می رسد نوع پوششی است که در آن زمان در میان بسیاری از افراد رواج پیدا کرده است.

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

کلمه مد از کجا آمده است؟ مد کلمه‌ای‌ ‌فرانسوی است، که البته در انگلیسی نیز از آن استفاده می شود و ریشه‌ اصلی‌ کلمه مد، به لاتین و شاید قبل از لاتین به رم باستان بر می ‌گردد. مد در واقع همان طور که گفتیم پدیده ای است که همیشه در تاریخ بشر بوده است و برای طراحی آن نیاز به مواد، طیف گسترده ‌ای از رنگ ها، الگو ها ، سبک ‌ها و…  است.

 

هفته مد میلان

هفته مد میلان

نیویورک و لندن جز کشور های ابر مد در دنیا هستند که در این عرصه رقابت بسیار بالایی را دارند. شاید جالب باشد بدانید که در میان این ابر کشور ها، هفته مد میلان نیز با ارائه مجموعه جدید طراحان برتر، همگان را مجذوب خود می کند و سالانه افراد زیادی از سراسر دنیا در این فستیوال شرکت می کنند.

با ویرامگ همراه باشید؛ ما در این مقاله به بررسی و توضیح درباره هفته مد میلان می پردازیم.

اما هفته مد میلان چیست؟ یکی از رویداد های مهم میلان، هفته مُد میلان است که این رویداد از مطرح‌ ترین رویداد های جهان است. از سال ۱۹۸۵در زمینه مد و لباس و در دو بخش بهاره_ پاییزه و در ماه‌ های فوریه_مارس و پاییزه_زمستانه در ماه‌ های سپتامبر_اکتبر هر ساله در این کشور برگزار می شود.

این رویداد معمولا دو بار در سال و در دو بخش بهاره_تابستانه و پاییزه_زمستانه همه سال برگزار می شود که به ترتیب شهر های نیویورک، لندن، میلان و پاریس از اصلی ترین برگزار کنندگان این رویداد به شمار می روند.

برنامه ریزی این رویداد به شکلی است که این رویداد در کنار هفته مد لندن، پاریس و هفته مد نیویورک در امتداد یکدیگر قرار دارند و هر سال مطرح‌ ترین طراحان، برند ها و فعالان حوزه پوشاک و مد در آن حضور دارند.

 

بیشتر بخوانید: برند معروف کیف زنانه در دنیا را بشناسید…

 

اتاق ملی مد ایتالیا مسئولیت برگزاری هفته مد میلان را در اختیار دارد. در واقع این موسسه یک مؤسسه غیر دولتی است که علاوه بر برگزاری رویداد های مرتبط با مد در میلان وظیفه دسته ‌بندی، همکاری و گسترش مد در ایتالیا را نیز برعهده دارد.

بیشتر طراحان به نام ایتالیا توسط این موسسه شناخته و معرفی شده اند که از این تعداد می توان به ماریو آنتونلی، روبرتو کاپوچی، پرنس کاراکسیولو ژینتی، آلبرتو فاگیانی، ژیوانی سزار گایدی، ژرمانا ماروسلی، امیلیو فدریکو شوبرت و دیگر سرشناسان عرصه مد اشاره داشت از این رو می توان گفت که این موسسه مد، نقش به سزایی در معرفی مد در دنیا را دارد.

 

بیشتر بخوانید:  چگونه بهترین لنز را انتخاب کنیم؟

 

هفته مد میلان برنامه های بسیار خاص و جذابی را برای معرفی طرح  ها در نظر گرفته است که در میان برنامه‌ های متعدد هفته، بخش اختصاصی زنان شهرت و محبوبیت بسیاری را دارد. از این رو معرفی آن ها به چند بخش لباس زنان و مد دونا میلان تقسیم‌ بندی می ‌شود. اما با توجه به استقبال بالا از این رویداد از طرح های زیبای لباس های مردانه نباید غافل شد که این نوع طرح ها نیز بیشتر در هفته بهاره_تابستانه معرفی و عرضه می شود و طرفداران بسیاری را دارد.

امروزه با توجه به استقبال بسیار بالا از این نوع رویداد ها به غیر از این چهار کشور ابر در عرصه مد بسیاری از کشورهای دنیا نیز هفته ‌های مد بزرگ و کوچکی را در ماه های خاص سال برگزار می کنند، اما با این وجود باید بگوییم که با توجه به استقبال بالا و وجود طراحان شاخص و نامی در این رویداد ها این چهار هفته مد، به عنوان بزرگ ‌ترین رخداد های دنیای مد و فشن به حساب می ‌آیند و رقیبی ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *