کاشت ناخن و هر آنچه که باید درباره آن بدانید

زمان مطالعه: 3 دقیقه

کاشت ناخن در این سال‌ها رواج زیادی در کشور ما داشته و خیلی از خانم‌ها به دلایل مختلف که البته اغلبش زیبایی ناخن‌ها هست، به کاشت ناخن روی می‌آرن. مسئله اینجاست که کاشت ناخن دائمی نیست چون ناخن دائما در حال رشد هست بنابراین اصلا این طور نیست که با یک بار هزینه، همیشه ناخن‌هایی زیبا داشته باشید و مجبورید هر چند مدت یکبار کاشت رو ترمیم کنید. با ویرامگ همراه باشید تا اطلاعات کاملی درباره کاشت ناخن و عوارضش رو در اختیار شما قرار بدیم.

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

 

انواع کاشت ناخن

کاشت قالبی

در این نوع کاشت، مواد روی ناخن مصنوعی زده می‌شه. سپس روی ناخن اصلی ضد قارچ زده می‌شه و ناخن مصنوعی روی ناخن اصلی قرار داده می‌شه. این نوع کاشت بدترین نوع هست و تنها برای ناخن‌های استاندارد می‌شه ازش استفاده کرد چون ممکنه که ناخن هوا بگیره.

 

کاشت پودری

این نوع کاشت بهترین اما وقت‌گیرترین نوع کاشت هست چون به سوهان کاری دقیق نیاز داره.

 

کاشت ژله‌ای

در این نوع کاشت مواد رو باید به صورت آماده خریداری کنید. در این روش بعد از زدن ضد قارچ و قرار دادن مواد روی ناخن، دست باید در دستگاه UV قرار بگیره. همین تنها تفاوت کاشت پودری و ژله‌ای هست. در این نوع کاشت ناخن آسیبی نمی‌بینه اما بعد از مدتی کاشت نیاز به ترمیم داره.

 

کاشت ناخن میکس

این روش کاشت ترکیبی از روش پودری و ژله‌ای هست. ابتدا روی ناخن ضد قارچ زده می‌شه‌ و بعد کاشت پودری روی ناخن انجام می‌شه. در مرحله بعد ناخن رو سوهان کشی می‌کنیم و یک لایه ژل روی ناخن زده می‌شه. نهایتا ناخن توی دستگاه UV قرار داده می‎شه. به دلیل همه این مراحل ناخن‌هایی که با روش ترکیبی کاشته می‌شن محکم‌تر هستن اما هزینه بیشتری هم دارند.

 

کاشت ناخن برای چه افرادی توصیه نمی‎شود

کاشت ناخن برای افرادی که از بیماری‌های عفونی یا قارچی رنج می‌برند و یا اینکه سیستم دفاعی بدنشون ضعیف هست اصلا توصیه نمی‌شود اما افرادی که عادت به جویدن ناخن دارند برای یک مدت کوتاه می‌توانند از این روش استفاده کنند تا این عادت را ترک کنند؛ زیرا ناخن کاشته شده بدمزه و بسیار محکم است  بنابراین می‌تواند به عنوان یک درمان کوتاه مدت از آن استفاده کرد.

 

عوارض کاشت ناخن

همیشه سعی کنید به روش‌هایی که برای زیبایی ابداع می‌شه به عنوان راه‌حل آخر نگاه کنید. در عوض سعی کنید با روش‌هایی که به سلامت بدن آسیبی نمی‌رسونه و همچنین طبیعی هست، زیبا به نظر برسید. مثلا برای ناخن‌ها سعی کنید از روش‌های تقویت ناخن به جای کاشت استفاده کنید.

از جمله عوارض کاشت ناخن می‌تونیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • عفونت قارچی و بیماری‌های ویروسی (به دلیل کاشت غیر استریل)
  • حساسیت پوستی (به دلیل استفاده از مواد شیمیایی حساسیت زا)
  • آسیب دیدن ریشه ناخن و تغییر شکل کامل آن
  • التهاب اطراف ناخن، تغییر رنگ، خط خط شدن
  • و…

 

آیا کاشت ناخن از نظر شرعی مشکل دارد

پرسش: حکم غسل و وضو با ناخن کاشته شده، چیست؟ آیا کلاً می‌توان با ناخن کاشته شده غسل کرد و وضو گرفت؟ اگر این طور است چگونه باید انجام شود؟ آیا زینت محسوب می‌شود؟

پاسخ: کاشت ناخن جایز نیست. چراکه مانع از رسیدن آب به اعضا در وضو و غسل و تیمم خواهد بود. (۱)

بنا بر این کسی که ناخن مصنوعی کاشته باید آنها را برای غسل و وضو از بدن جدا کند و در صورت داشتن عسر و حرج باید نیت غسل و وضوی جبیره‌ای کند. و علاوه بر آن نیز باید تیمم نماید و اگر با علم به این مسئله از ناخن مصنوعی استفاده کرده باشد احتیاط واجب آن است که بعد از برداشتن ناخن نمازهای خوانده شده را قضا کند.

به نظر می‌رسد ناخن مصنوعی عرفاً زینت محسوب می‌شود ولی در صورتی که شک دارد حکم زینت را نخواهد داشت.

(به نقل از وب سایت ناخن کار)

 

آیا کاشت ناخن توصیه می‌شود

توصیه می‌کنیم که تلاش کنید هرگز از کاشت ناخن استفاده نکنید زیرا هم از نظر شرعی کاشت ناخن مشکل داره و ممکنه باعث بیماری‌های ناخن بشه بنابراین پیشنهاد می‌کنیم که به هیچ عنوان برای طولانی مدت از کاشت ناخن استفاده نکنید و در ابتدا روش‌های تقویت ناخن رو پیش بگیرید تا ناخن‌هایی زیبا، سالم و طبیعی داشته باشید.

 

پیشنهاد ویرامگ: زیبایی طبیعی ناخن‌ها با چند تقویت کننده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *