چطور قد بلندتر به نظر برسیم؟

زمان مطالعه: 4 دقیقه

قد بلند به نظر رسیدن یکی از فانتزی‌های همه آدم ها هست. حتی اگه به استایل و لباس پوشیدن بازیگرا و سلبریتی‌ها هم نگاه کنید می‌بینید که اونا هم از ترفندهایی برای قد بلندتر به نظر رسیدن استفاده می‌کنن.

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

با ویرامگ همراه باشید تا ترفندهای ساده برای قد بلندتر به نظر رسیدن رو با هم مرور کنیم.

چطور لباس بپوشیم که قد بلندتر به نظر برسیم؟

لباس‌های راه راه بپوشید

پوشیدن لباس‌های راه راه ساده‌ترین ترفند برای قد بلندتر به نظر رسیدن هست. راه راه‌ها باعث می شه که ذهن بیننده گول بخوره و قد رو بلندتر و کشیده‌تر تصور کنه.

 

لباس‌های تک رنگ انتخاب کنید

پوشیدن لباس‌های همرنگ یکی از ترفندهایی هست که خیلی از سلبریتی‌ها و طراحان لباس برای بلند قد به نظر رسیدن استفاده می‌کنن.

 

پیراهن‌های یقه هفت بپوشید

کلا خطوط عمودی باعث می‌شه بلندتر به نظر برسید. پوشیدن لباس‌های یقه هفت هم همین تاثیر رو  داره. برعکس لباس‌های یقه گرد و یقه قایقی چون خط افقی ایجاد می‌کنن باعث کوتاه‌تر و چاق‌تر به نظر رسیدن می‌شن.

ترفند قد بلندتر به نظر رسیدن : لباس یقه هفت بپوشید
ترفند قد بلندتر به نظر رسیدن : لباس یقه هفت بپوشید

شلوار یا دامن فاق بلند بپوشید

هرچی که فاق شلوار یا دامن شما بلندتر باشه، پاهاتون بلندتر و کشیده‌تر به نظر می‌رسه و همون نسبت قد بلندتر به نظر می‌رسید.

دامن یا شلوار فاق بلند بپوشید
دامن یا شلوار فاق بلند بپوشید

لباس‌های خیلی کوتاه نپوشید

لباس‌های خیلی کوتاه شما رو کوتاه‌تر نشون می‌دن. بهتره از لباس‌هایی استفاده کنید که حداقل 1 سانت زیر زانو باشند تا بلندتر و کشیده‌تر به نظر برسید.

 

موهای کوتاه

موهای کوتاه چه در خانم‌ها و چه در آقایون، باعث می شه که قد بلندتر به نظر برسید. اما اگر موهای بلندی دارید بهتره اونا رو بالای سرتون جمع کنید. خانم‌ها می‌تونند از مدل موی گوجه‌ای استفاده کنند که در بلند قد به نظر رسیدن خیلی موثره.

لباس‌های بلند و موهای کوتاه
لباس‌های بلند و موهای کوتاه

از کمربندهای باریک استفاده کنید

استفاده از یک کمربند باریک روی لباس قد رو بلندتر نشون می‌ده مخصوصا اگر لباس بلند و تک رنگ پوشیده باشید. سعی کنید کمربند تا حد امکان باریک باشه و اون رو بالاتر از کمر ببندید.

 

شلوارهای تیره بپوشید

رنگ‌های تیره مثل مشکی، هم شما رو لاغرتر نشون می‌ده و هم باعث می‌شه قد بلندتر به نظر برسید. البته برای تکمیل این ترفند حتما از  شلوار بلند و کفش هم رنگ شلوارتون استفاده کنید.

 

گردنبند بلند بندازید

همین ترفند خطوط عمودی باز هم به روشی دیگه می‌تونه باعث قد بلندتر به نظر رسیدن بشه. سعی کنید از گردن بندهای بلند و کشیده روی لباستون استفاده کنید تا با ایجاد خطوط عمودی، شما رو قد بلندتر نشون بده.

گردن بند بلند
گردن بند بلند

کفش پاشنه بلند و یا پاشنه مخفی (برای آقایون)

پوشیدن کفش پاشنه بلند معمول‌ترین ترفند برای بلند قدتر به نظر رسیدن هست. آقایون هم می‌تونن از کفش‌هایی استفاده کنند که پاشنه مخفی داشته باشه.

 

لبه شلوار رو تا نزنید

اگر قد کوتاهی دارید به هیچ عنوان پایین شلوارتون رو تا نزنید. اگر پایین شلوار طرح دار باشه شرایط بدتر هم می‌شه.

 

از کیف‌های بزرگ استفاده نکنید

کیف‌های بزرگی که تا پایین کمر می‌رسند قد رو کوتاه‌تر نشون می‌دن. بنابراین سعی کنید از کیف‌های کوچیک با بندهای بلند که تا ران هستن استفاده کنید.

 

کفش‌های رنگ پوست و پاشنه بلند

اگر لباس‌های کوتاه می‌پوشید، به استفاده از کفش هم رنگ لباس حتما از کفش پاشنه بلند و رنگ پوستتون استفاده کنید. این طور تشخیص پا و کفش سخت می‌شه و به نظر می‌رسه که پاها کشیده‌تر هستن. به این صورت قد بلندتر به نظر می‌رسید.

کفش هم رنگ پوست
کفش هم رنگ پوست

لباس بلند روی همه لباس‌ها

اگر به پوشیدن لباس‌های چند تکه علاقه دارید، مخصوصا در زمستان، سعی کنید از یک لباس بلند و کمی گشاد روی همه لباس‌هاتون استفاده کنید. به این ترتیب هم قد بلندتر به نظر می‌رسید و هم عیب و ایرادات اندام گرفته می‌شه.

 

از کروات‌های باریک استفاده کنید

آقایون برای بلندتر نشون دادن قدشون می‌تونن از کراوات های باریک استفاده کنن. در عوض استفاده از کراوات‌های پهن باعث چاق و کوتاه به نظر رسیدن شما می‌شه.

استفاده از کراوات باریک
استفاده از کراوات باریک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *