دره و رود جیوژانگو

زمان مطالعه: 3 دقیقه

در شمال غربی ایالت سیچوان در منطقه تبت آسیا در دل کوهستان های آبا سرزمین افسانه ای دره و رود جیوژایگو قرار گرفته است. دره جیوژایگو هفتمین میراث طبیعی جهان و جزو دیدنی های کشور چین شناخته می شود.

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

دریاچه های فیروزه ای، سبز و آبی رنگ به همراه آبشارها، کوهستان های سرسبز و بلند، جنگل های مخروطی و… توانسته اند این دره را به یک محیط جذاب تبدیل کنند. با ویرامگ همراه ما باشید تا با این مکان دیدنی بیشتر آشنا شوید.

تالاب پنج رنگ

یکی از کوچکترین دریاچه ها در دره، تالاب پنج رنگ می باشد؛ با اینکه یک دریاچه کوچک است و عمق بسیار کمی دارد، اما از شفاف ترین و درخشان ترین آب های موجود منطقه را داراست و مناظر رنگارنگ زیر آب زیبایی را در خود دارد.

دریاچه رید(Reed)

در فصل پاییز از  تماشایی ترین  جلوه های دره جیوژایگو دریاچه رید(Reed) است. این دریاچه به همراه رود جید ریبان فیروزه ای رنگ که به صورت زیگزاگ حرکت می کند در میان نیزار پوشیده شده است.

در فصل پاییز در این منطقه تضاد رنگی بسیار زیبایی به وجود می‌آید که چشم نواز و زیبا است.

 

آبشارهای نوریلنگ

طبق گزارشات به عمل آمده عریض ترین آبشار جهان و عریض ترین آبشار مرتفع در چین آبشارهای نوریلنگ است. عرض آبشارها ۳۲۰ متر است و  قسمت بالای آن را سنگ های تراورتن تشکیل می دهند.

دریاچه آینه

یکی از دریاچه های آرام در دره جیوژایگو، دریاچه آینه است. هنگامی که آب این دریاچه ساکن است می توانید زیبایی های محیط اطراف را به دلیل بازتاب زیبایی محیط اطراف، در آب دریاچه مشاهده کنید.

دریاچه پاندا

در این دره پانداهای بزرگ زندگی می کنند که برای نوشیدن آب به دریاچه ای مراجعه می کنند؛ به دلیل همین نام یکی از دریاچه ها، دریاچه پاندا است. این دریاچه همانند دریاچه آینه در هنگام ساکن بودن زیبایی محیط اطراف را به بیرون انعکاس می دهد.

گودال مروارید

به منطقه ای عریض که دارای رسوب و آهکی فعال و شیبی ملایم است و لایه نازکی از جریان آب آن را پوشانده است گودال مروارید می گویند؛ آبشارهای معروف مروارید در این جا تخلیه می شود.

دریاچه پنج گل

یکی از معروف ترین دریاچه های جیوژایگو، دریاچه پنج گل است. البته این دریاچه با نام ووهوآ هم شناخته می شود؛ این دریاچه عمق کمی دارد و دارای رنگ های گوناگون است؛ همچنین در کف این دریاچه تنه افتاده درختان قدیمی دیده می شود.

نگین دره جیوژانگو

می توان دره جیوژایگو چین را از برترین جاذبه های گردشگری آسیا به شمار آورد.چینی ها اعتقاد دارند که این دره یکی از شگفتی های جهان است. در مناطق اطراف رود جیوژایگو  بیش از ۱۴۰ پرنده و انواع  گیاه و حیوان زندگی می کنند. از معروف ترین حیوان ها می توان به پاندا اشاره کرد.

با  این همه جاذبه طبیعی که در بالا گفته شد می توان گفت نگین دره جیوژانگو “آب” است.  آب زلال و شفاف به همراه جنگل های انبوه و فراوان، انعکاس درختان در آب و رنگ های متفاوت آب توانسته جلوه ی زیبا به این منطقه ببخشد و آن را به شهرت جهانی برساند.

اگرچه با شنیدن نام چین بیشتر پهناوری و دیوار چین مورد توجه قرار می گیرد؛ اما باید گفت که منطقه جیوژایگو از هدف های اصلی گردشگران برای بازدید از مناطق طبیعی کشور چین به حساب می آید.

بدون شک ترکیب رنگ های طبیعی و زیبایی های موجود در این دره را در کمتر نقاطی از این جهان روی زمین می توان پیدا کرد.

مساحت این منطقه در حدود ۷۲ هزار هکتار می ‌باشد که در جنوب  غربی کشور چین است. این دره از مناطق حفاظت شده به شمار می رود و در سال ۱۹۹۲ در میراث جهانی یونسکو به عنوان یک مکان طبیعی ثبت شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *