روستای لیقوان و پایتخت پنیر ایران

زمان مطالعه: 4 دقیقه

اگر اهل گشت و گذار و سفر باشید و به مناطق شمال غرب کشور سفر کرده باشید، حتما نام روستای لیقوان را شنیده اید.  اگر هم از پنیرها استفاده زیادی می کنید، نام پنیرهای لیقوان به گوش شما خورده است.

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

روستای لیقوان یکی از روستاهای پلکانی آذربایجان شرقی است که معروفیت آن بیشتر به پنیر آن است. این روستا در ۳۶ کیلومتری شهر تبریز قرار دارد؛ اگر می خواهید با این جاذبه گردشگری بیشتر آشنا شوید، با ویرامگ همراه ما باشید.

 روستای لیقوان پلکانی و دیدنی 

استان آذربایجان شرقی پر از جاذبه های گردشگری و دیدنی است و روستاهای شگفت انگیزی همچون کندوان، حیله ور و لیقوان  از نمونه های روستاهای دیدنی آذربایجان شرقی است

روستای لیقوان در ۲۴ کیلومتری جنوب شهرستان باسمنج و ۳۶ کیلومتری شهر تبریز قرار دارد؛ این روستا از شمال با بیروق، از جنوب با رشته کوه های سهند و روستای سهند آوا، از شرق به متنق و از جنوب غربی روستای سفیدخوان همسایه است.

این روستا در دامنه کوه سهند قرار گرفته است و تحت تاثیر اقلیم سردسیری آن قرار دارد، این روستا در زمستان ها بسیار سرد و در تابستان ها هوای عالی و بی نظیری دارد؛ همین آب و هوا توانسته است در این منطقه طبیعت زیبا و بکر با چمنزار و گلزارهای زیبا را به ارمغان آورد که در آن از امکاناتی همچون ماهی گیری، بازی های زمستانی و کوهنوردی مهیا شده است.

اما دلیل اسم گذاری این روستا به  لیقوان چیست؟ همراه ما باشید.

چرا لیقوان نام این روستا است؟

گذشت زمان نام این روستا را از (وان) به (لیقوان) تغییر داده است؛ در ابتدا نامه روستا وان بوده است و پس از گذشت چند دوره به لیقوان تغییر پیدا کرده است. در زبان محلی مردم منطقه به این روستا لیوان یا لوان هم می گویند که به معنی آب های گرمی است که از آثار آتشفشانی دامنه سهند جاری می شود. اگر می خواهید بدانید که دیدنی های روستای لیقوان چیست و علاقه دارید به آن جا مسافرت کنید، همراه ما باشید تا با این دیدنی ها آشنا شوید و بتوانید به همه آن ها سر بزنید.

دیدنی های روستای لیقوان

روستای لیقوان به دلیل تاریخی بودن و داشتن طبیعت زیبا و آب و هوای معتدل و دل پذیر، دیدنی های زیادی دارد که ما در این جا به چند نمونه از آن ها اشاره می کنیم.

زاغه ها و تونل های دستکند

یکی از دیدنی های روستای لیقوان، تونل های سنگی است که به صورت دستکند  ایجاد شده اند و شباهتی زیادی به روستای کندوان دارد. جنس سنگ این حفره و غارها کران است و از آن ها در زیر خانه های مسکونی استفاده شده است. در گذشته مردم برای در امان ماندن از دزدان و یاغیان در این مکان ها پنهان می شدند؛ اما امروزه از آن ها به عنوان انباری برای نگهداری پنیر و آغل گوسفندان استفاده می شود.

آبگرم لیقوان

یکی از مکان های جذاب و گردشگری این منطقه که در تابستان ها طرفداران زیادی دارد، آبگرم لیقوان است که جزو بهترین و غنی ترین  آب معدنی های منطقه است؛ تغییرات زیرزمینی و باقی مانده های آتشفشان خاموش کوه سهند، این آب گرم را به وجود آورده است که دارای ماده بی کربنات آهن می باشد.

آب گرم های دیگری در ۱۰ کیلومتری جنوب روستا و در کنار رودخانه لیقوان چای وجود دارد؛ علاوه بر این، چندین آب گرم بزرگ و کوچک دیگر در این منطقه است. ابعاد این استخر آب گرم  در مساحت ۳۰ مترمربع و عمق دو متری می باشد.

دره سرسبز لیقوان

اگر علاقه زیاد به طبیعت دارید و می خواهید در جنگل به گشت و گذار بپردازید و از دیدن چشمه، رودخانه و درختان لذت ببرید، می توانید دره سرسبز لیقوان را انتخاب کنید؛ این دره واقع در شرق روستای سفیدخوان است؛ رودخانه لیقوان چای از میان این دره عبور می کند که آن را تبدیل به تفرجگاهی زیبا کرده است.

اما برای این که با پایتخت پنیر ایران و این محصول خوشمزه آشنا شوید، همراه ما باشید.

پنیر لیقوان

پایتخت پنیر ایران، روستای لیقوان

روستای لیقوان توانسته لقب پایتخت پنیر ایران را به خود اختصاص دهد؛ اولین بار در دوره قاجاریه پنیر لیقوان تولید شد. خوشمزگی و کیفیت پنیر لیقوان دلایل زیادی دارد.

یکی از دلایل این است که به دلیل طبیعت بی نظیر این منطقه و تنوع زیاد در چمنزارها و وجود آب های گوارا و معدنی و گیاهانی همچون پونه، قارچ، بابونه و… توانسته منبع غذایی مفیدی برای تغذیه دام ها و چرای آنان باشد که در طعم پنیر موثر بوده است.

عامل دیگری ب وجود آورنده این پنیر باکیفیت است، نگهداری از مرحله دوشیدن شیر تا رسیدن به کارخانه‌های لبنی است. جالب است بدانید که در میان دامداران لیقوانی، مردان مسئولیت  شیر دوشیدن را برعهده دارند و با رعایت اصول بهداشتی در موقع شیردوشی و به کارگیری ماهرانه انگشتان درگیر این کار، می توانند شیر عاری از هرگونه ملحقات اضافی و فضولات دامی  را به مرحله بعدی برسانند.

عامل دیگر که بر روی کیفیت پنیر تولید لیقوان موثر است، نوع صاف کردن شیر توسط شیرپزها است که همه ذرات گرد و غبار و اضافات دیگر را از شیر جدا می کنند.

یکی دیگر از ویژگی هایی که بر روی پنیر موثر بوده است، نجوشاندن شیر می باشد. این افراد شیر راه بلافاصله بعد از این که از مرحله صافی عبور کرد، به مرحله مایه زنی می فرستند. نجوشاندن شیر باعث می شود که باکتری های موجود در شیر، در آن باقی بمانند. برای از بین بردن این باکتری های مضر از آب نمک غلیظ در مراحل تولید استفاده می شود و هیچ گونه اثری بر روی سلامتی مصرف‌کنندگان ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *