روستای مرگ قزوین

زمان مطالعه: 3 دقیقه

شاید با شنیدن نام روستایی به نام مرگ تعجب کنید و برایتان جالب باشد که چرا نام یک روستا را مرگ گذاشته اند. اگر می خواهید بدانید روستای مرگ در چه منطقه ای واقع شده است و چرا این نام را به خود گرفته است با  ویرامگ باشید.

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

مِرگ نه مَرگ

ممکن است با شنیدن نام روستا این طور تصور کنیم که ممکن است این منطقه مکانی بسیار خطرناک و ترسناک باشد. اما نام این روستا مرگ است و به علت تلفظ اشتباه برخی آن را مرگ می خوانند.
روستای مرگ در بخش الموت قزوین واقع شده است و در نزدیکی گردنه قسطین لار می باشد و در مسیر قزوین معلم کلایه است هنگامی که در این مسیر باریک و پر پیچ و خم حرکت می کنید، پس از ۳۵ کیلومتر که از قزوین فاصله گرفتید، به تابلوی برمی خورید که مسیر روستای مرگ را نشان می دهد. این روستا یکی از جاذبه های گردشگری دیدنی و معروف قزوین به حساب می آید.

قلعه الموت در شرق و قلعه لمبه سر در رودبار غربی می باشند؛ به همین علت غرب این روستا را رودبار شهرستان و شرق آن را رودبار الموت نامیده اند. همان طور که گفته شد این روستا یکی از جاذبه های گردشگری است؛ با ما باشید تا با جاذبه های گردشگری این روستا آشنا شوید.

 جاذبه های گردشگری مرگ قزوین

چشمه  زلال و پر آب

شاید بتوان گفت در جایی که آب در جریان باشد زیبای های طبیعت را می توان بهتر حس کرد و با جریان طبیعت همراه شد. اولین جاذبعه گردشگردی که معرفی می کنیم چشمه آب پرآب و زلالی است که در اطراف روستای مرگ جریان دارد. هنگامی که به سمت دره الموت پیش می روید و از روستا در حدود ۵ کیلومتر فاصله گرفتید، به چشمه پرآب و زلالی می رسید که هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند و در آن منطقه مردم به تفریح می پردازد.

باغ های پر از میوه و  بیدهای استوار و بلند

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری روستای مرگ قزوین، باغ های پر از میوه و بیدهای بلند آن است.  با وزش باد و پیچیدن آن در  لابه لای میوه ها و درختان می توان به آوای طبیعت ساعت ها گوش داد و از آن لذت برد. همچنین بودن ابر ها و مه در کنار این درختان تصویری زیبا از روستای مرگ را به نمایش گذاشته است.

ارتفاعات باستانی

دیگر جاذبه توریستی روستای مرگ ارتفاعات باستاانی آن می باشد. هنگامی که به بالاترین نقطه روستا می رسید، می توانید بر تماممنطقه تشرف داشته باشید و نظاره گر طبیعت زیبا باشید.ارتفاعات باستانی زیادی در این منطقه وجود دارد که باعث جذب گردشگر در این روستا شده است. ارتفاعات این روستا در  کنار دره الموت بر رودخانه شاهرود قرار دارد. با رسیدن به بالاترین نقطه  می توان نظاره گر چشم اندازی زیبا از منطقه بود.

حیوانات وحشی

منطقه ای که روستای مرگ قزوین در آن قرار دارد، زیستگاه اصلی حیواناتی همچون عقاب، کرکس، انواع شاهین، خرس، سیاهگوش و دیگر حیوانات وحشی می باشد. لذا می توان گهگاهی این حیوانات را در اطراف روستای مرگ دید. پس از هنگام گشت و گذار صدای حیواناتی همچون عقاب و شاهین و خرس  رو شنیدید زیاد تعجب نکنید.

خانه هایی با ویژگی  منحصر به فرد

به دلیل این که این روستا در شیب قرار دارد، خانه ها به نظر می رسد بر روی هم چیده شده و هر لحظه امکان سقوط آن ها بر روی یکدیگر وجود دارد. هنگامی که بالاترین نقطه روستا می رسید می توانید چشم انداز زیبا از تمام  دره الموت را مشاهده کنید، ساعت ها به زیبایی های طبیعت خیره شوید و از دیدن این معماری لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *