هرمز – جزیره سرخپوش خلیج فارس

زمان مطالعه: 2 دقیقه

بی‌گدار به آب زدن بهترین امتحان شخصیتی هر فرد است. هر تصوری که از خود داشته و دارید را در یک‌لحظه می‌توانید با معیار حقیقت بسنجید.

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

همواره دنبال این‌گونه انتخاب‌ها در طبیعت بوده‌ام، اما تصور گاهی نسبت به حقیقت کنج عزلت را می‌گزیند و آنچه می‌بیند و انجام می‌دهید متفاوت است از آنچه در ذهن شما بوده است. تلاش کنید که طبیعت مقصد و لذت شما باشد و آن را میزبانی بگمارید که هرچه روا دارد باجان دل بپذیرید. با ویرامگ همراه باشید تا با هرمز، عروس سرخپوش ایران آشنا شوید.

قالی خاکی در هرمز

ساحل هرمز رؤیایی در ذهن من بود و دیدن آن شگفت‌انگیز، به هرمز که می‌روید، دست‌خالی بروید تا احتیاج شما منبع درامد بومیان محلی شود و همین یعنی گردشگری، هرمز خاص‌ترین نقطه در جنوب است، رنگین‌کمان زمین، سواحل رنگین و آرام .

هرمز جزیره ای بیضی شکل و در ۸ کیلومتری بندرعباس است. جزیره ای رنگی رنگی با جاذبه های زیبا. هرمز را بیشتر به خاک قرمزش می شناسند. مردم بومی آنجا از این خاک مانند ادویه در غذاهایشان استفاده می کنند.

یادتان نرود دوچرخه بهترین راه استفاده و لذت بردن از این جزیره است.

مکان های دیدنی هرمز

قلعه پرتقالی‌ها، دره اژدها، دره رنگین‌کمان، غار نمکی و … معروف‌ترین دیدنی‌های آنجا محسوب می‌شوند.

به خاطر بسپارید که هرمز لطیف است، خاک را برای هرمز باقی گذارید! و تنها به دیدار قناعت کنید. مفنغ یکی از زیباترین سواحل این جزیره است، ساحلی آرام با شن‌هایی براق که هرچه در آن بنگری مشتاق‌تر خواهی شد.

بیشتر بخوانید: غار یخی چما (تونل یخی)

بهترین فصل دیدار با این معجزه طبیعت فصل زمستان است چرا که نسیم عصرگاهان چنان دستان مهربان مادر دریا هر جنبنده‌ای را نوازش می‌کند.

شب‌ها می‌توانید به میان کوچه‌های هرمز بروید و با جامعه محلی عجین شوید، از دستاوردهایشان خرید کنید و سپس به پارک ساحلی رفته و خروش امواج گوش کنید. دریا در سکوت شب جلوه دیگری دارد، پیشنهاد می‌کنم زمانی را انتخاب کنید که ماه هم کامل باشد، آن‌وقت است که سفرتان کامل می‌شود.

اگر قصد کوهنوردی و پیمایش‌های ساده را دارید ، صبحگاه را انتخاب کنید، تلفیق آفتاب و نسیم صبحگاهی و بوی شبنم لذتی دارد که وصف آن در ذهن نمی‌گنجد.

ساحل هرمز
ساحل زیبا و جذاب هرمز

نیمی از سفر ما به پاک‌سازی ساحل مفنغ اختصاص یافت. ساحلی بکر که تنها در نیمی از یک ساعت ۱۰ کیسه‌زباله پرشد ( با اظهار تأسف).

این اتفاق در ساحلی که تنها راه دسترسی آن قایق و یا با پیاده‌روی نیم‌ساعته است نشان از بحران زیست‌محیطی در کشور زیبای ما دارد، فراموش نکنید ما و تنها ما مسئول طبیعتیم .

علی لطفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *