گرانترین شهر های جهان در سال گذشته

زمان مطالعه: 3 دقیقه

اخیرا مطلبی توسط پایگاه اینترنتی روزنامه گاردین منتشر شد، که طی آن لیست گرانترین شهر های جهان توسط گروه مطالعاتی مجله اکونومونیست ارائه گردید.

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

با ویرامگ همراه باشید؛ تا شما را با گرانترین شهر های جهان آشنا کنیم.

در این فهرست برای پنجمین سال متوالی، شهر سنگاپور به عنوان گران ترین شهر جهان  برای زندگی معرفی شد. پس از سنگاپور، پاریس از فرانسه، زوریخ از سوییس، هنگ کنگ از چین و اسلو نروژ رتبه های دو تا پنجم را به خود اختصاص دادند.

 

بیشتر بخوانید: شهر های شب زنده دار جهان

 

این گروه مطالعاتی، بعد از بررسی بهای ۱۶۰ کالا و خدمات شامل بهای غذا، لباس، اجاره، حمل و نقل، صورت حساب، هزینه مدارس خصوصی، سطح کمک های دولتی، هزینه تفریح، به علاوه گزارش هزینه زندگی در ۱۳۰ شهر جهان این فهرست را در سال گذشته منتشر کرده است.

 

هنگ کنگ یکی از گرانترین شهرهای جهان

شهر سنگاپور که در کشور سنگاپور قرار دارد، در تمامی موارد مذکور در نخستین رتبه قرار دارد و از این رو گرانترین شهر برای زندگی به حساب می آید. با این وجود شهر های سئول، هنگ کنگ و توکیو گرانترین شهر ها برای خریدن کالا های اساسی و اولیه اند.

پاریس، که در رتبه دوم گرانترین شهر جهان قرار گرفته است، گرانترین شهر اروپا است. سه شهر دیگر اروپایی یعنی زوریخ، اسلو، ژنو و کپنهاک از خرید و اجاره خانه، گرانترین شهر های جهان هستند.

 

بیشتر بخوانید:  پایتخت گردشگری هوشمند سال ۲۰۱۹

 

در این فهرست که مجله اکونومیست منتشر کرده است، سیدنی با جلو زدن از لندن و نیویورک اولین بار در بین ده شهر اول، از گرانترین شهر های جهان قرار گرفت.

اما در فهرست مجله اکونومیست، تنها شهر های گران جهان نبوده اند که ارائه شدند، بلکه این گروه مطالعاتی ارزانترین شهرهای جهان را نیز معرفی کردند. شهر های دمشق، کاراکاس، آلماتی، لاگوس و بنگالور پنج شهر از ارزانترین شهر های جهان معرفی شده اند.

شهر هایی مانند لندن، نیویورک و لس آنجلس از گذشته جزو گرانترین شهر های جهان بوده اند ولی در لیست سال ۲۰۱۸ در جمع ده شهراول گران جهان نبوده اند. در ادامه به معرفی کوتاهی گرانترین شهر جهان یعنی سنگاپور خواهیم پراخت.

 

سنگاپور رتبه اول گرانترین شهر جهان

این شهر یکی از شهر های پیشرو آسیا است و همواره در لیست گرانترین شهر های جهان بوده است. هزینه خرید لباس و بنزین در این شهر بسیار بالاست.

اقتصاد کشور سنگاپور بسیار پیشرفته است و یکی از چهار ببر آسیایی در زمینه اقتصاد به حساب می آید. شاید علت این نامگذاری سرعت بالای پیشرفت اقتصادی این کشور بود.

شهر سنگاپور برای علاقه مندان به گشت و گذار و خرید – از نظر تنوع کالا ها – یک بهشت به حساب می آید.

جالب است بدانید از اواخر ماه می تا اواخر جولای تخفیف های نزدیک به %۷۰ در فروشگاه های این کشور ارائه می شود و بهترین زمان برای خرید و گشت و گذار است.

در کل می توان گفت سنگاپور یک کلان شهر با به روز ترین امکانات است که با توجه به رشد اقتصادی زیاد در سال های گذشته برای ۵ سال پیاپی در رتبه نخست گرانترین شهر های جهان قرار بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *