جاذبه های اسپانیا: ۵جاذبه گردشگری برتر اسپانیا

زمان مطالعه: 3 دقیقه

اسپانیا یکی از کشور های اروپایی است که دارای جاذبه های گردشگری زیادی است. معروف ترین جاذبه های گردشگری اسپانیا قصر خلیفه، سواحل مدیترانه ای، صدای پایکوبی ساکنان محلی، کلیسای جامع سانتیاگو د کامپوستا هستند، که به جرات می توان گفت این جاذبه ها، تنها بخشی از زیبایی های اسپانیا به حساب می آیند.

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

 

بیشتر بخوانید: فستیوال های عجیب و غریب اسپانیا

 

­به دلیل این که کشور اسپانیا مدتی دردست مسلمانان بوده و بعد دوباره به دست مسیحیان افتاده است جاذبه های تاریخی آن دارای پیشینه های فرهنگی متفاوتی هستند که همین موضوع می تواند سبب زیبایی هرچه تمام تر آن ها شود.

با ویرامگ همراه باشید؛ در ادامه این مقاله قصد داریم به معرفی ۵ مورد از زیباترین جاذبه های گردشگری کشور اسپانیا بپردازیم. با ما تا انتها همراه باشید.

 

۱- قصر الحمرا و باغ های جنرالایف ، شهر گرانادا

قصر الحمرا که ظاهرا دارای یک معماری آفریقایی است در زمان سلسله نسرید ساخته شده و یکی از شاهکار های معماری اسلامی در اسپانیا به حساب می آید. این قصر سلطنتی در واقع درزمان برتری منطقه اندلوسیا بر دیگرمناطق اروپا از نظر فرهنگی و تمدن ساخته شده است. مجموعه الحمرا، دارای چند ساختمان، یک مسجد، برج و باغ است. در این مجموعه، حکاکی های سنگی، نقاشی های طلایی و نقره ای، سقف های آجری، طاق های زیبا و حیاط خلوت وجود دارد که یک بهشت رویایی برای گردشگران خواهد ساخت.

 

۲- کلیسای ساگرادا فامیلیا، شاهکار معماری گائودی، شهر بارسلونا

این کلیسا در شهر کاتالان بنا شده است و نام دیگر آن کلیسای خانواده مقدس است. این کلیسا یکی از شاهکار های آنتونی گائودی است که باعث حرکت رو به جلوی سبک آرت نووئو در هر هنر های تجسمی شد. این کلیسا هنوز به طور کامل ساخته نشده و بخش های نیمه تمام آن از داخل برج هایش قابل رؤیت است.

۳- مسجد بزرگ کوردوبا

این مسجد را با نام مزکوئیتا نیز می شناسند. مسجد بزرگ کوردوبا یکی از بزرگترین مسجد های جهان و برجسته ترین آثار معماری آفریقایی در اسپانیاست. این مسجد، یک نمونه از معماری های با شکوه اسلامی در اروپای غربی است که ازنظر ابهت و شکوه با قصر الحمرا قابل مقایسه است. این مسجد بزرگ به یک تالار دعا و نوزده ورودی مجهز است. شاید بتوان شگفت آور ترین ویژگی این مسجد را تقارن خاص آن دانست، چرا که اگر در هر طرف آن بایستید ستون ها و طاق های آن را در یک الگوی متقارن می بینید.

۴- موزه هنری پرادو و خیابان دل پاسئو، شهر مادرید

این موزه یک مجموعه بی نظیر از آثار هنری زیبایی است که دیدن آن ها از نزدیک یقینا ارزش یک سفر خارجی را دارد. این موزه یکی از برترین موزه های دنیا به حساب می آید. علاوه بر این موزه، چند موزه دیگر به نام های موزه هنر ملی رینا سوفیا، موزه تیسن بورنمیسزا و گالری کایکسو فوریوم در این خیابان قرار گرفته است که موجب نام گذاری آن به خیابان هنر شده است.

 

سان لورنزو د ال اسکوریال جاذبه گردشگری اسپانیا

۵- سان لورنزو د ال اسکوریال

این شهر در شمال غرب مادرید قرار دارد و با آن حدود ۴۵ کیلومترفاصله دارد. این مکان برای خانه تابستانه پادشاهان اسپانیا بوده است. در این مجموعه، کلیسا، قصر سلطنتی، یک بنای تاریخی، مقبره، موزه و کتابخانه از جمله آثاری هستند که در زمان شاه فیلیپ دوم در این شهر ساخته شده اند. کلیسای این منطقه مسکونی، در مرکز آن ساخته شده است و حدود ۳۰ متر ارتفاع دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *